PRP TEDAVİSİ

  PRP 1990 lı yıllardan itibaren kullanılmaya başlayan bir uygulamadır. İlk önce spor yaralanması olan hastalarda kullanılmış etkili olması üzerine tüm yumuşak doku hastalıklarında denenmeye başlamış ve son birkaç yıldır kozmetik uygulamalarda yerini almıştır.
  PRP sizin kanınızdan hazırlanır. Yaklaşık 10 cc kan özel tüplerde santrifüj edilir ve PRP hazırlanır. İnsanların aklına şu soru gelmektedir “Madem PRP kandan hazırlanıyor, neden cilt altında dolaşan kan yüzümü gençleştirmiyor”. PRP yani “PLATELET RICH PLASMA” kanda bulunan platelet dediğimiz trombositlerden zengin bir sıvıdır. Trombositler içerisinde küçük vezikül denen baloncukların içerisinde büyüme faktörleri bulunur. Bu faktörler sadece siz yaralandığınız zaman kan damarlarından çıkar ve etkin hale gelir. Normal yaşam içerisinde aktivite göstermez. Biz ise bu büyüme faktörlerini açığa çıkartarak ciltaltınıza enjekte ediyoruz. Büyüme faktörleri ile karşılaşan hücreler canlanmaya ve yenilenmeye başlıyorlar. Bu sayede cildiniz tazelenir, ince kırışıklıklarınız azalır ve sıkılaşma meydana gelir.

  PRP kullanım amaçları şunlardır:

  * Derinin daha hızlı iyileşmesini sağlamak
  * UV, sigara ve hava kirliliğine bağlı ciltte leke ve inci kırışıklıkların tedavisi
  * Işığını kaybetmiş ciltlerin tazelenmesi
  * Saç dökülmesi tedavisi

  PRP yi bazı klinikler kök hücre tedavisi veya gençlik aşısı olarak reklam yapmaktadırlar. Ancak PRP bir kök hücre tedavisi değildir.

  PRP 4 seans uygulanır ve etkisi 1.5-2 yıl gitmektedir. 4 seanslık kür ün sonrasında her yıl 1-2 seans tekrarlanırsa etkisi daha uzun soluklu olmaktadır.

  Messenger

  Doktora Sor

  WhatsApp

  Şimdi Ara