DHI Saç Ekimi (Traşsız Ekim)

section-c1587ec
dhi saç ekimi

Kişilerin yaşadığı saç dökülmesi problemleri; estetik kaygılarına, mutsuzluklara ve özgüven sorunlarına yol açabilmektedir. Ancak; günümüzde uygulanan bir çok saç ekimi yöntemi ile bu problemleri kolaylıkla ortadan kaldırmak mümkün.

Ayrıca; mevcut yöntemler ile iyileşme süreçleri ve kişilerin sosyal yaşamlarına dönme süreleri daha kısa olduğundan daha çok tercih edilmeye başlandı. Günümüzde uygulanan saç ekimi yöntemlerini ise DHI saç ekimi yöntemi, FUE saç ekimi yöntemi, FUT saç ekimi yöntemi ve Perkutan saç ekimi yöntemi olarak verebiliriz.

section-50a9d83

DHI Yöntemi İle Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi)

Son yıllarda yaygınlaşan ve saç ekimi işlemini kolaylaştıran bir yöntemdir. Teknik olarak FUE saç ekimi yöntemi ile benzerdir, ancak uygulama tekniği bakımından farklılık gösterir. Doğrudan saç ekimi ve kalem tekniği olarak da bilinen DHI saç ekimi (Traşsız Saç Ekimi) yönteminde kalem benzeri bir implamanter cihaz (Choi implanter) ile saç derisine tek tek saçların ekilmesi işlemidir.

  • DHI saç ekiminde öncelikle kişinin ihtiyacı olan bölgeler ve ölçüler belirlenir.
  • Ardından ekimde kullanılacak saç kökleri için kişinin vücudundaki uygun donör alanı belirlenir.
  • İşlem günü ise donör alandan alınan saç kökleri (greftler), kaleme tek tek yerleştirilir.
  • Kalem ile doğrudan ekim yapılacak bölgeye ekilir.

DHI Metodu (Traşsız Saç Ekimi) İle Saç Ekiminin Avantajları

DHI saç ekimi (Traşsız Saç Ekimi) metodunda saç ekimi yapılacak bölgede tıraşlama işlemine gerek duyulmaz, böylece hastalar sosyal yaşamlarına hızlıca kaldıkları yerden devam edebilirler.

Saç ekim işlemi sırasında saç kökleri tek tek ekildiği için saçın yönü kişinin saç yapısına göre ekilir. Böylece; doğal bir görünüm elde edilir.

Saç ekimi sırasında kullanılan kalem; çok ince bir uca sahiptir. Böylece; saç derisinde daha sık ve yoğun bir saç ekimi işlemi yapılır. Yine ince uç sayesinde kanama görülmez.

Herhangi bir kesme ve dikiş işlemi yapılmaz. Kişinin donör olarak seçilen bölgesinden kıl kökleri alınır ve ilgili bölgeye hemen ekilir.

FUT saç ekimi yönteminde ise kişinin ense bölgesinden alınan saçlı deri, ekilecek bölgeye yerleştirilir. Cerrahi bir işlemdir, kesme ve dikiş işlemi yapılır.

DHI Saç Ekiminin FUE Yönteminden Farkı

FUE saç ekimi yönteminde DHI saç ekiminden farklı olarak yapılan işlem; saç köklerinin ekim şeklidir. FUE saç ekiminde öncelikle saç derisinde kanallar açılır. Bu kanalların açılması sırasında saç derisinde kanama meydana gelir, DHI saç ekiminde kanama olmaz. Kanal açımından sonra donör bölgeden alınan saç kökleri tek tek kanallar içerisine yerleştirilir.DHI saç ekiminde ise kalem aracılığıyla kanal açma ve saç ekme işlemi aynı anda yapılır.

DHI ve FUE saç ekimindeki bir diğer fark ise DHI yönteminde alınan saç kökleri bekletilmeden saça ekilir. Ancak; FUE yönteminde kanallara yerleştirilmek için önceden toplanan saç kökleri beklerler. Bu bekleyiş de saç kökü kayıplarına neden olur. DHI yönteminde kayıp çok azdır.

DHI Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi) Fiyatları

DHI saç ekimi yöntemi en doğal, saç kökü kaybının en az yaşandığı ve uygulama yöntemi açısından en zahmetli olan yöntemdir. Bu da fiyat olarak diğer yöntemlerden daha pahalı olmasına neden olur.

Diğer estetik uygulamalarında olduğu gibi her DHI saç ekimi kişiye özel belirlenir ve en doğru fiyat, muayene sonrası belirlenir.

Saç ekimi ve DHI metodu hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki Whatsapp iletişim hattını kullanabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

blank

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir.

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara