Elmacık Kemiği Dolgusu

section-c1587ec
elmacık kemiği dolgusu

Yüz hatalarının daha genç ve çekici görünmesini sağlayan elmacık dolgusu son dönemin en trend estetik uygulaması olmaya başladı.

Elmacık kemiğinin belirgin olması güzellik kriterlerinden sayılmaktadır. Belirgin ve çıkık elmacık kemikleri yüzün genç, sağlıklı ve daha gergin görünmesini sağlayan önemli bir işleve sahiptir. Yüzle uyumlu bir şekilde çıkıntıya sahip olmayan elmacık kemiği ise yüzün daha üzgün daha yorgun daha zayıf ve çökük gözükmesine neden olmaktadır.

Elmacık kemiğindeki estetik problemler doğuştan ya da yaşlanmayla yüzdeki destek doku kaybına bağlı yüz dokuların sarkarak aşağı doğru yer değiştirmesi ve düzleşmesi sonucunda ortaya çıkabilir.

section-50a9d83

Hyalüronik Asit ile Gelen Farklılık

Elmacık kemiği dolgusu, hyalüronik asit ile uygulanan dolgu işlemlerinden bir tanesidir ve kadınlar arasında en sık tercih edilen dolgu işlemlerindendir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte elmacık kemiklerinde ve yanaklarda oluşabilecek çöküntü ve sarkmalar, dolgu işlemi sayesinde giderilmekte, kişinin yüzü tekrar orantılı ve genç görünüme kavuşturulmaktadır.

Günlük Hayatınıza Kaldığınız Yerden Devam

Dolgu enjeksiyonunda sonuçların hemen görünüyor olması ve iyileşme süresinin kısa olması bu yöntemin daha fazla tercih edilmesinde önemli faktör. Kullanılan dolgu maddesine göre kalıcılığı 12-18 ay arasında değişmektedir. Uygulama süresi ortama 15 dakikadır. Hasta aynı gün içerisinde çıkık elmacık kemikleri ile günlük hayatına devam edebilmektedir.

Yanak Elmacık Belirginleştirme Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Estetik dolgular grubunda temel olarak uygulanan ve bizlerinde uyguladığı 2 tip dolgu uygulaması vardır. Bunlardan ilki; yağ dolgusu diğeri ise haylüronik asit dolgusudur. Kişinin isteği ve vücut dokularına, yüz yapısına uygun olarak, kişiye özel belirliyoruz.

Yağ dolgusu; kişinin kendi vücudundan özellikle karın ve kalça yağ dokularından alınanların işlemlerden geçirilerek enjekte edilmesidir. Sentetik bazlı doldular ise laboratuvar ortamında üretilen ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan hatta insan bedeninde doğal olarak bulunan hyalüronik asit dolgusudur.

Elmacık kemiği dolgusu nasıl yapılır konusunda dolgu uygulamasından bilgi vererek, daha kolay tercih yapabilmelerini sağlıyoruz. Her iki dolgunun kendine has avantajları ve farklılıkları vardır.

Yanak Elmacık Kemiği Yağ Enjeksiyonu Uygulaması

Yağ enjeksiyonu, cerrahi işlemler dahilindedir. Nedeni ise vücuttan alınacak yağ dokularının liposuction yöntemiyle alınmasıdır. Alınan yağ dokuları yıkama ve santrifuj aşamalarından geçirilir ve enjekte yöntemiyle yanak- elmacık bölgesine uygulanır. Cildin alt katmanlarına uygulanır ve hareketi önlenir.

Her uygulama sonrasında enjekte edilen yağ dokularının ortalama %40- 50’si erir. İlerleyen dönemlerde tekrar uygulanırsa daha uzun süre kullanım sağlar. Yağ dolgusu yanak estetiği uygulamasının avantajı ise; kişinin kendi dokularından yapıldığı için uyum sorunu olmaz. Enfeksiyon oluşturmaz ve gayet doğal bir görünüm sağlar.

Yanak ve Elmacık Dolgusunda Hyalüronik Asit Uygulaması

Ortalama 1-2 saatte tamamlanan dolgu uygulaması, cerrahi olmayan estetik uygulamalar dahilindedir. Kişinin vücudunda doğal olarak bulunan bir asit türü olduğu için genellikle alerji testi yapılmaz ve alerji oluşturduğu da gözlenmemiştir. Hiyalüronik asit dolgusu, FDA tarafından onaylanmış ve estetik alanda uzun yıllardır kullanılan güvenilir bir işlemdir.

Enjeksiyon sistemiyle yapıldığı için herhangi bir kesi açılmaz ve dolayısıyla enfeksiyon riski oluşturmaz. Ortalama 6 ay ile 1 yıl kullanım avantajı sağlar. Cilt yapısına göre 1,5 yıla kadar kullanılabildiği gözlemlenmiştir. Uygulamanın etkisi geçtikten sonra yeniden yapılabilir. Daha belirgin elmacık ve yanaklar için derinin alt katmanlarına hareketsiz biçimde uygulanır.

Yanak Elmacık Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgusu öncesi ve sonrası görselleri de incelenerek, kişinin karar vermesi ve ne kadar oranda dolgu isteyeceği önemlidir. Yüz yapısına uygun, aşırı olmayacak ve doğal bir görünüm verecek tarzda uygulama yapılması önemlidir. Fiyatlar ise uygulamanın türüne ve ne kadar uygulama yapılacağına bağlı olarak belirlenir.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara