PRP (Platelet Rich Plasma)

section-c1587ec
prp tedavisi

PRP Tedavisi

PRP 1990 lı yıllardan itibaren kullanılmaya başlayan bir uygulamadır. İlk önce spor yaralanması olan hastalarda kullanılmış etkili olması üzerine tüm yumuşak doku hastalıklarında denenmeye başlamış ve son birkaç yıldır kozmetik uygulamalarda yerini almıştır.
PRP sizin kanınızdan hazırlanır. Yaklaşık 10 cc kan özel tüplerde santrifüj edilir ve PRP hazırlanır. İnsanların aklına şu soru gelmektedir “Madem PRP kandan hazırlanıyor, neden cilt altında dolaşan kan yüzümü gençleştirmiyor”. PRP yani “PLATELET RICH PLASMA” kanda bulunan platelet dediğimiz trombositlerden zengin bir sıvıdır. Trombositler içerisinde küçük vezikül denen baloncukların içerisinde büyüme faktörleri bulunur. Bu faktörler sadece siz yaralandığınız zaman kan damarlarından çıkar ve etkin hale gelir.

section-50a9d83

Normal yaşam içerisinde aktivite göstermez. Biz ise bu büyüme faktörlerini açığa çıkartarak ciltaltınıza enjekte ediyoruz. Büyüme faktörleri ile karşılaşan hücreler canlanmaya ve yenilenmeye başlıyorlar. Bu sayede cildiniz tazelenir, ince kırışıklıklarınız azalır ve sıkılaşma meydana gelir.

PRP kullanım amaçları şunlardır:

* Derinin daha hızlı iyileşmesini sağlamak
* UV, sigara ve hava kirliliğine bağlı ciltte leke ve inci kırışıklıkların tedavisi
* Işığını kaybetmiş ciltlerin tazelenmesi
* Saç dökülmesi tedavisi

PRP yi bazı klinikler kök hücre tedavisi veya gençlik aşısı olarak reklam yapmaktadırlar. Ancak PRP bir kök hücre tedavisi değildir.

PRP 4 seans uygulanır ve etkisi 1.5-2 yıl gitmektedir. 4 seanslık kür ün sonrasında her yıl 1-2 seans tekrarlanırsa etkisi daha uzun soluklu olmaktadır.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!







Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara