Bacak İnceltme Ameliyatı

section-c1587ec
lipomatik istanbul

Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacaklar genetik, kötü beslenme, hızlı kilo alıp verme, çeşitli hastalıklar, spor yapamama ve yaşa bağlı nedenlerden dolayı kalınlaşabilir ve istenilen şekle sahip olamayabilir. Özellikle kilo verilmesine rağmen istenilen şekle ulaşılamayan kalın bacaklarda ''lipödem'' mutlaka incelenmesi gereken bir sağlık sorunudur.

section-50a9d83

Lipödem probleminin tanımını kısaca şu şekilde yapabiliriz; lipödem bacaktaki kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımın bozulması sonucu doku bozukluğu, yağ dokunun patolojik birikimi ve dağılımı ile karakterize simetrik genişlemelere denir. Bu hastalık oldukça ağrılı bir durum olabilmektedir. Sıklıkla obezite ile karıştırılabilen bu kronik durumla birçok kişide rastlanabilmektedir. Lipödem oldukça yaygın bir hastalık olsa da bu hastalıkla ilgili farkındalığın az olması nedeniyle hastalar çoğu zaman tanı alamamaktadır. Lipödemli hastalar kilo aldıklarında bacaklarındaki değişiklik ve şişlik gözle görülür bir şekilde değişmekte ve bu durum hastaları başta depresyon olmak üzere stres, anksiyete ve sosyal izolasyon olmak üzere çeşitli psikolojik nedenlere götürmektedir. Lipödem hastalarındaki şişlik, diyet ve egzersize karşı dirençlidir. Bu nedenle spor ve diyetle istenilen sonucun elde edilmesi maalesef söz konusu değildir. Bu noktada devreye vaser liposuction girmektedir.

Vaser Liposuction yağ dokuları hedefleyebilen bir teknolojidir. Bacaktaki kan damarları ve lenfatik damarlara zarar vermez, sadece yağa etki eden bir yöntem olduğu için bacak inceltme ameliyatları kapsamında bacaktan yağ aldırma yöntemi olarak sıklıkla başvurduğumuz bir uygulamadır. Vaser Liposuction temelde damarsal yapılara ve lenfatik damarlara en az müdahale ile maksimum yağın alınması hedefler. Her ne kadar güvenilir ve konforlu sonuçlar sunsa da Vaser Liposuction ile bacak inceltme ameliyatı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.  Bacaklar dış ve görülebilen bir bölgede olduğundan dolayı bacak inceltme ve şekillendirme ameliyatlarında bacağa estetik görünümü kazandırırken bacakta düzensizlik yaratmamaya simetrik oluşuna özen gösterilmelidir. Ameliyat sürecinden önce hasta özenli bir muayeneden geçirilir ve hastaya özgü, hastanın ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilecek bir tedavi planlaması yapılır.

Bacak İnceltme Ameliyatı İz Bırakır mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bacaklar dış ve görünebilen bir bölgede olduğundan ameliyat izi bırakmayan bacak inceltme ameliyatı tercih edilmelidir. Söz konusu estetik operasyonlar olduğunda her operasyon tam ya da kısmi olarak iz bırakır. Ancak seçilen yönteme ve cerrahın tecrübelerine göre bu izleri minimalize etmek mümkündür.  Vaser Liposuction ile bacak inceltme ameliyatında yaklaşık 1 cm'lik küçük kesiler ile işlem gerçekleştirildiğinden ve bu kesiler kamufle edilebilecek yerlere açıldığından tam olarak bir ameliyat izi söz konusu değildir desek sanırım yanılmış olmayız. Bu 1 cm'lik kesi yerleri deri rengini aldığından zaman içerisinde tamamen kamufle olur.

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme ameliyatı olarak az müdahale ile maksimum yağın alınmasını hedeflediği için ve damarsal yapılara, lenfatik yapılara müdahele edilmediği için büyük oranda vaser liposuction tercih edilmektedir. Bu ameliyatta önemli olan nokta damarsal ve lenfatik damarların olabildiğince korunmasıdır. Bu yapılar korunduğu sürece ödem daha az ve iyileşme daha hızlı olacaktır.

Vaser Liposuction işlemi ameliyat ortamında steril aletler kullanılarak yapılmalıdır. Hastaya genel anestezi uygulandıktan sonra cilt dezenfektanlar ile yıkanır. Ardından uygulama için gerekli özel solüsyonlar uygulama yapılacak alanlarda cilt altına ve yağ dokularına verilir. Bu işlemin ardından çok ince kanüller ve ses dalgası kullanılarak yağ dokularının tekli gruplar ve sıvı hale gelmesi sağlanır. Bu özel ince kanüllerin sayesinde kontrollü şekilde deforme edilen yağ dokuları kolaylıkla vücut dışına alınır. Vaser Liposuction sırasında vücuda istenilen şekil verilir ve işlem sonlanır. Kas geçişlerinin ve sınırlarının belirgin hale getirilmesinde işe yarar bir uygulamadır. Ayrıca buradan alınan yağ dokuları meme büyütme, popo dikleştirme amacıyla da kullanılabilir çünkü çekilen yağ dokuları travmatize olmamış ve verildikleri bölgede işlevlerini sürdürecek durumdadır.

Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Sosyal Yaşama Dönülebilir?

Vaser Liposuction ile bacak inceltme ameliyatı sonrasında hastanın hızlı bir iyileşme süreci geçirmesi ve kısa sürede toparlanması beklenir. Ameliyata bağlı olarak oluşan ödem birkaç hafta içerisinde geride bırakılır. Bu süreçte (yaklaşık 3 hafta) hastanın tayt şeklindeki bir korse giymesi önerilir. Bu korse, ödemi yok etmek ve bacakların hızlı bir şekilde şekillenmesine yardımcı olmak gibi özelliklere sahiptir. Bacak inceltme ameliyatı yaptıranlar genellikle ameliyattan 7-10 gün sonra masa başı işlerine döndüklerini aktarmışlardır.

Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur mu?

Bacak inceltme ameliyatı sırasında içerisinde ağrı kesici bir madde içeren solüsyonlar ve damardan verilen etkili ağrı kesiciler kullanıldığı için ameliyattan sonraki erken dönemde ağrının yok denecek kadar az olması beklenir. Ameliyatın ertesi günü görülen ağrı ise ağız yoluyla alınan ağrı kesicilerle rahatlıkla geride bırakılabilmektedir.

Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Bacak inceltme ameliyatını 18 yaşını doldurmuş kişiler yaptırabilir. Bacak inceltme ameliyatı için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Sağlık durumu ameliyata müsaade eden ve anestezi almak için herhangi bir tıbbi engeli bulunmayan kişiler bu ameliyatı rahatlıkla yaptırabilir.

Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

° İlk olarak hasta kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa bu durumu ameliyatı yapacak hekime bildirmelidir. Hekimin istemine göre kan sulandırıcı ilaç bir süreliğine bırakılması gerekir.

° Bitki çaylarının ve bazı vitamin türevlerinin kan sulandırıcı etkisi bulunduğu için ameliyattan bir süre önce tüketimi bırakılmalıdır.

° Ameliyattan 6-8 saat öncesinde yeme ve içme durdurulmalıdır. Bundan dolayı gece yarısından sonra bir şey yiyip içmemek en doğrusudur.

° Sigara ve alkol tüketimi iyileşme sürecini uzatacağı için ameliyattan on gün önce bırakılmalıdır.

° Ameliyattan önce hekimin istediği kan ve anestezi testleri mutlaka yapılmalı bunun ardından ameliyat aşamasına geçilmelidir.

Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

° Ameliyattan sonra kan sulandırıcı ilaç kullanımında hekime danışılmalıdır.

° Yine ameliyattan sonraki on günlük süreç içerisinde sigara ve alkol tüketilmemelidir.

° Egzersiz hekimin uygun gördüğü süreç içerisinde başlamalı, hasta kendini fazla yormamalıdır.

° Ameliyat sonrasında ameliyata bağlı oluşan ödemlerin hızlı bir şekilde gitmesi için sıvı alımına dikkat edilmelidir.

Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatında Sık Sorulan Sorular

1- Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir mi?

Vaser Liposuction işleminde sınırlı bir alanda çalışılıp fazla miktarda yağ alınmamışsa ameliyattan birkaç saat sonra ertesi gün kontrole gelmek şartıyla taburcu olunabilir. Ancak geniş bir alanda çalışıp fazla miktarda yağ alınmışsa 1 gece hastanede yatılır. Bunun amacı tedavi sürecinde hastayı kontrol altında tutmaktır.

2- Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatı Neden Diğer İşlemlere Göre Daha Avantajlıdır?

Vaser Liposuction yüksek frekanstaki ses dalgaları kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bundan dolayı kan ve lenfatik  damarlara zararı yoktur. Ameliyat sonrası ağrı hissedilmesi minimal olarak görülür. Ses dalgaları kullanılarak yapıldığı için kanama düzeyi düşüktür ve fazla miktarda yağ alınabilir. Ameliyat sonrası iyileşme ve günlük hayata dönüş hızlıdır. Ameliyat sonrası ödem minimaldir ve güvenilir bir yöntemdir.

3- Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme Ameliyatı Başka Estetik Ameliyatlarla Birlikte Yapılabilir mi?

Vaser Liposuction ameliyatında alınan yağ dokuları travmatize olmadığından ve başka bölgede hayatını devam ettirebileceğinden bu işlem meme büyütme, dikleştirme, popo büyütme, karın germe ameliyatı, yüz germe gibi estetik müdahalelerle birlikte yapılabilir. Bu doğrultuda ameliyatı yapacak doktorun planlaması önemlidir. Vaser Liposuction ile alınan yağ dokularının başka bir bölgeye aktarıldığında o bölgede kalıcılık oranı uzun solukludur.

 

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara