Saç PRP Tedavisi

section-c1587ec
saç prp tedavisi fiyatları

PRP, açılımı platalet rich plasma olan bir tedavi şeklidir. Bir çok iyileştirici etkisi olan bu işlem saçlı deride de oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir.

section-50a9d83

Saç Prp Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Tıpkı cilt uygulamasında kullanılan prp gibi, hastanın kendi kolundan alınan kan, santrifüj cihazı ile prp ilacı haline getirilir. İçerik olarak plasma yönünden doygun hale getirilmiş olan bu kandan ilaç, saçlı deriye 1.5 – 2 cm aralıklar ile enjekte edilir. Bu şekilde tedavi başlatılmış olur. Kısacası cilt için uygulanan prp ile prensipte aynıdır.

PRP Saç Üzerinde Nasıl Bir Etkiye Sahiptir ?

Prp;

 • Saçların kafa derisine daha güçlü tutunmasını sağlar.
 • Saç dökülmesini durdurur.
 • Saçlı deride dokuların iyileşmesini sağlar.
 • Olan saçların daha güçlü ve gür durmasını sağlar.
 • Saçlar parlak ve canlı durur.
 • Kırılma ve kopma en aza iner.
 • Deri altındaki saçların deri üstüne çıkması için zemin hazırlanır.

Bu kısımda yanlış anlaşılan nokta tamda budur. PRP yeni saç çıkartmaz. Varsa deri altındaki ( yüzeye çıkamayan ) güçsüz saçları güçlendirip deri üzerine çıkması için uyarır.

Saç Prp Tedavisi Kaç Seans Yapılır ?

Saç için Prp tedavisi 4 seans olarak başlatılır. Çok derin olmayan problemler için 6 seans genelde yeterli olmaktadır. Duruma göre seans sayısı 8 – 10 yapılabilir. İşlemler 30 – 35 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Saç Prp Tedavisi Güvenilir Bir Yöntem Mi ?

Elbette. Çünkü ilaç ve uygulama tekniği olarak son derece steril bir uygulamadır. Hastadan alınan ve ilaç yapılan kan yine hastanın kendisine enjekte edilir. Bu nedenlede riskli değildir. Uygulama açısından PRP 'nin cilt uygulaması için uygun olan ve saçları ile ilgili problem yaşayan ya da önlem almak isteyen kadın – erkek tüm hastalara söz konusu tedavi uygulanabilir.

Saç PRP Tedavisi Fiyatları Nelerdir ?

Saç PRP tedavisi fiyatları, seans sayısına bağlıdır. Yani saçtaki problemin derecesine. Fiyat bilgisine aşağıdaki Whatsapp uygulama linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalınız...

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

 • +90 553 860 03 60
 • +44 776 771 98 90
 • Ataşehir / İstanbul
 • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara