masseter botoks

  Masseter Botoks (Çene Botoksu) Nedir?

  Yüz şeklinin belirgin bir biçimde kare ya da yuvarlak olduğu bireyler, çene hatlarının belli belirsiz olmasından şikayetçi olabiliyor. Çene üzerinde çiğneme kası olarak da adlandırılan masseter kasının fazla büyük olması sonucunda yüz hatları bu kare ya da yuvarlak şekli alıyor. Bireyler uyguladıkları diyet programları ne kadar katı olursa olsun yüz bölgesi geniş durmaya devam ediyor. İşte bu yüzden masseter kası üzerinde gerçekleştirilecek ufak ve acısız müdahalelerle yüz daha ince ve daha belirgin bir şekle sahip olabiliyor.

  Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

  Botoks maddesi, saflaştırılmış özel bir aminoasit maddesidir. Günümüzde konusunda uzman doktorlar tarafından migren ağrılarında ve kas kasılmalarında tedavi prosedürü içerisinde yer aldığı ve başarılı sonuçlar ortaya koyduğu bilinmektedir. Botoks, temel olarak sinir hücreleri üzerinde duyu kaybına ve kas hücreleri üzerinde gevşeme sağlayarak etkisini ortaya koyar. Tıp alanında kullanıldığı gibi botoks, estetik müdahaleler için de başarılı bir şekilde kullanılıyor.

  Botoks, temel olarak sinir hücreleri üzerinde duyu kaybına ve kas hücreleri üzerinde gevşeme sağlayarak etkisini ortaya koyar.

  Masseter Botoks uygulaması, çene bölgesinde yer alankasların botoks içeriği ile zamanla gevşetilmesini sağlar. Bu sayede ufak bir çene çizgisine sahip olunurken aynı zamanda daha küçük görünen yüz hattı elde edilir. Uygulama sonrasında elde edilen sonuçlarsa 1-2 hafta sonra ortaya daha net bir şekilde çıkar. Ancak uygulamanın en iyi sonucu yaklaşık olarak 3 seans sonrasında belli olur.

  Masseter Botoksu – Çene Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

  Masseter kası Asya kökenli kadınlarda hipertrofik özellik gösterdiği için çenenin yeniden şekillendirilmesi adına masseter kası üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirilmektedir. Günümüz güzellik gelişmelerinde ise en etkili uygulama çene botoksu olarak görülmektedir. Botoks uygulaması, durumda şikayetçi olan ve değişmek isteyen herkes için rahatlıkla uygulanabilmektedir. Sağlıklı olmak, yetişkin olmak, çene bölgesinin geniş ve iri olması uygulamanın yapılabilmesine olanak tanır. Ancak gebelik durumu bulunan ve emziren anneler için botoks uygulaması tavsiye edilmemektedir. Anne ve çocuk sağlığı her uygulamanın önünde gelmektedir.

  Uygulama esnasında çene bölgesi üzerine enjektörle botoks maddesi enjekte edilmektedir.

  Masseter Botoksunun Etkisi Ne kadar Sürer?

  Masster botoks uygulaması, ortalama olarak 10 dakika süresinde tamamlanan, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. İyileşme gibi bir aşaması bulunmadığı gibi etkisini hemen göstermeye başlar. Uygulamadan tam sonuç alınması ise yaklaşık olarak 1 ay süresince devam eder. Ek seanslar yapılan botoks enjeksiyonlarının kalıcı olmasını sağlamak amacıyla gerçekleşmektedir. Masseter kasına yani çene bölgesine botoks yaptırmayı isteyenler mutlaka konusunda uzman olan kişiler tarafından uygulanmalıdır.

  Masseter Botoks (Çene Botoksu) Fiyatları

  Masseter botoksu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Summary
  Review Date
  Reviewed Item
  Masseter Botoks
  Author Rating
  51star1star1star1star1star