Genital Bölge Estetiği

section-c1587ec
genital bölge estetiği

 

Genital bölge estetiği ihtiyacı günümüzde hızla artmaktadır. Zamanla birlikte bazen yapısal bozukluklar ve cinsel aktivite, bazen de doğumlar vajinada ve iç-dış dudaklarda değişiklikler meydana getirebilmektedir. Bu durum artık günümüzde tedavisi mümkün ve kolay bir hal almıştır. Özellikle son yıllarda en sık uygulanan bölgeler ise sırasıyla vajina daraltma (vajinoplasti), dış dudak sarkıklığının düzeltilmesi, iç dudak sarkıklığı ve büyüklüğünün düzeltilmesi yağ enjeksiyonları ile dış ve iç dudakların diri ve genç görünümünün oluşturulması operasyonlarıdır.

section-50a9d83

Vajen Daraltma Ameliyatı için En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Vajen duvarındaki kaslar ve iç örtüsü yukarda bahsettiğimiz nedenlerle gevşer, diriliğini yitirir ve sonuçta vajen bollaşır. Bu durumda hem kadının hem erkeğin cinsel aktiviteden alacağı haz duygusu azalacaktır.

Genellikle vajen daraltma ameliyatı uyguladığımız kişiler normal yolla doğum yapmış kişilerdir. Ameliyat olmasına engel durum olmayan kişiler vajen daraltma ameliyatı olabilirler.

Vajen Daraltma Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Diğer ameliyatlarla kombine edilebilir ( karın germe, liposuction, abdominoplasti)

Vajina iç ve dış duvarları daraltılarak, kas dokusu sıkılaştırılır. Sonuçta kas tonusu artar ve vajina daralır.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ameliyat sonrası vajene tampon yerleştirilir. İlk 24 saat dolunca tampon çıkarılır. Genital bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir. Seksüel aktivite de 15 gün kısıtlama yeterlidir. Hastanede yatmak gerekmez. Ağrılı bir ameliyat değildir. Ameliyat olmuş kişi 2. gün işine geri dönebilir.

Labioplasti ( İç ve Dış Dudakların Estetiği)

Aşırı sarkık ve biçimsiz dış genital bölge dudakları kişide utanma duygusu yaratabilir ve bu nedenle cinsel soğukluk ve seksüel fonksiyon bozukluğuna yol açabilir. Labium majus(dış dudaklar) ve minuslara (iç dudaklara) uygulanacak müdahalelerle uzun, asimetrik, sarkık labiumlar düzeltilir ve dış genital bölgeye daha diri, genç görünüm kazandırılır.

Labium majuslara ( dış dudaklara) sıklıkla küçültme ve yağ enjeksiyonu ile gençleştirme ameliyatı uygulanır. Labium minuslarada ( iç dudaklara)en sık küçültme ameliyatı uygulanmaktadır. Pubik bölgeye liposuction uygulanarak daha küçük, düz ve diri görünmesi sağlanmaktadır.

Bu ameliyatlardan sonra hastanede kalmak gerekmez. Ameliyat sonrası genital bölge hijyenine dikkat edilmesi yeterlidir, 2. gün sosyal hayata geri dönülebilir.

Sağlıklı bir cinsel yaşam için kişinin özgüveninin yüksek olması önemlidir. Genital bölge estetik ameliyatları ile genital bölgenin diri, genç görünmesi sağlıklı cinsel yaşamı desteklemektedir.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara