Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

section-c1587ec
obezite cerrahisi sonrası estetik

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik Yaklaşım

Obezite modern dünyanın en önemli sağlık problemi olmaya başlamıştır. Obezite ile ilgili hastalıklardan ölüm oranı birinci sırada yer almaktadır. Hayatımızın giderek daha hareketsiz hale gelmesi, masa başında geçirilen uzun çalışma saatleri, kalorili ve lezzetli yiyecekleri ulaşımın kolaylaşması, spor alışkanlığımızın olmaması gibi nedenler tüm dünya da olduğu gibi Türkiyede de obez insan sayısı artırmıştır. Obezite artık mücadele edilmesi gereken bir halk sağlığı problemi haline gelmiştir. Kimi insanlar bu problemlerini diyet ve spor ile aşabilirken, kimi si obezite cerrahisi ile daha hızlı kilo vermektedirler.

section-50a9d83

Plastik cerrahinin rolü ise kilo kaybı sonrası vücutta meydana gelen şekil bozukluklarının tedavisindedir. Aşırı kilo kaybı sonrası neredeyse vücudun tamamı deforme olur. Kollar, meme, göbek, popo, uyluk ve bacaklar, iler yaş hastalarda yüz dahi deforme olmaktadır.
Bu deformasyonların tedavisi tamamen kişiye özel olarak planlanarak yapılması gereken ameliyatlardır. Çünkü herkesin vücudu bir değildir. Öncelikle kişinin kilosunun en az 3-4 ay sabitlenmesi gerekmektedir. Özellikle mide ameliyatı olan hastalarda uzun dönemde kansızlık, vitamin eksikliği ve yara iyileşme problemleri ortaya çıkabilmektedir. Estetik cerrahi ile yapılacak ameliyatlar küçük ameliyatlar değillerdir. Bu nedenle hasta da yara iyileşme problemi olmaması için metabolizmanın düzgün çalışması ve vücut depolarının yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Hastanın sigara içmemesi gerekmektedir.

Ameliyat sırası kişinin kendisinde en çok rahatsızlık veren yerinden başlanabilir. Genellikle bu bölge karın olmaktadır. Hastanın deformitesine bağlı olarak aşırı kilo kaybı olan hastalara genellikle çepeçevre karın germe ve popo dikleştirme ameliyatı birlikte uygulanır. İkinci ameliyat için en az 3-4 ay beklenmesi uygundur. İkinci seansta meme ve kol germe veya uyluk ameliyatı yapılır. Üçüncü seansta vücudun kalan bölgesi, dördüncü seansta yüz ameliyatı yapılabilir.

Bu ameliyatlar çok seanslı işlemlerdir ve aceleye getirmemek gerekir. Hastalarda iyileşme problemi olmaması için sabırlı olunması gerekmektedir. Bu ameliyatlarda amaç sizi daha düzgün şekilli bir vücuda kavuşturmaktır. Obezite sonrası vücut şekillendirme ameliyatlarından sonra vücudunuzda iz kalacaktır. Bu izin şekli ve kalınlığı sizin yara iyileşmenize bağlı olarak değişmektedir.
Obezite den kurtulmak daha sağlıklı bir hayata başlamak için atılan ilk adımdır. İkinci adım ise kilo kaybettikten sonra vücudunuzda oluşan bu deformitenin ortadan kaldırılmasıdır. Yani giydiğiniz kıyafetin size yakışması, yürürken bacaklarınızın birbirine sürtünmemesi, yazın kısa kollu kıyafet giyebilmeniz, sürekli korse giymenize gerek kalmamasıdır. Obezite sonrası vücut şekillendirme ameliyatları ile ilgili olarak bizi arayınız…

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara