Göz Kapağı Estetiği

section-c1587ec
göz kapağı ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği

İnsan ilişkilerinde göz teması hiç şüphesiz ki en önemli unsurların başında yer almaktadır. Her birey daha canlı ve daha etkileyici yüz hatlarına sahip olmak ister. Ama yüz bölgesinde yaşlanma belirtilerinin ve çeşitli bozulmaların en erken görüldüğü bölge göz çevresi oluyor. Bu durumda canlılığını yitirmiş ve yorgun bakışlar ortaya çıkarıyor. Kısacası net bir tanım ile göz çevresi ile ilgili estetik açıdan gözle görülen tüm sorunlar, yani üst göz kapağında sarkma, kat oluşumlarının çoğalması, gözaltı torbalarında şişkinlik, göz çevresinde bulunan derinin sarkmaları gibi sorunların ortadan kaldırılması için yapılan her türlü cerrahi müdahaleyi göz kapağı estetiği olarak adlandırabiliriz. Genel olarak 30 yaş ve üzeri hastalarımız için uygun gördüğümüz göz kapağı estetiği, özel durumlarda daha genç yaşlarda da uygulanabiliyor.

section-50a9d83

Yerçekimi, duygusal insanlarda görülen fazla jest mimik, yaşlanma, alkol ve sigara kullanımı, uyku düzensizliği ve sürekli ağlamaya meyilli olmak gibi günlük hayatımızda yaşadığımız birçok etken yüz bölgesinde ve özellikle de göz kapağı çevresinde yaşadığımız deformasyonun temel sebebi olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Süresi Nedir?

Göz kapağı estetiğine karar vermeden önce hastalarımızın göz çevresinde gerekli muayeneleri yapıyoruz ve hastanın alt ve üst göz kapağındaki yağ miktarı, kırışıklık miktarı, göz bölgesinde şişlik muayene ediyoruz. Operasyona karar verilen hastanın göz tansiyonu varsa öncesinde bir göz doktoruna muayene olmasını istemekteyiz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra operasyonu planlıyoruz.

Üst göz kapağı estetiği 30 dakika-1 saat arasında sürmektedir. Bu ameliyatta hem üst göz kapağındaki cilt fazlalığı hem de yağ fazlalığı alınmaktadır. İşlem local anestezi altında yapılmaktadır. Alt göz kapağı ameliyatında yağ fazlalığı göz içinden (transkonjuntival yaklaşım) alınarak,alt göz kapağında çekinti komplikasyon oranı azaltılmaktadır. Cilt fazlası var ise kirpiklerin 1 mm altından yapılan kesi ile fazla cilt dokusu alt göz kapağından uzaklaştırılmaktadır. Bu işlem genel anestezi altında olmaktadır. Aemliyat sonrası buz uygulaması önemlidir. 36-48 saat buz tatbiki, göz çevresinde oluşan morluğu minimalize eder.

Üst göz kapağı ameliyatı sonrası 3-4 günde sosyal hayata dönülebilir. Alt göz kapağı ameliyatı sonrası gün sayısı 1 haftayı bulmaktadır.

Hastalarımız dördüncü günden sonra banyo yapılabilir, beşinci gün araç kullanmaya başlanabilir ve eğer lens kullanılıyorsa da bir hafta sonra lensler kullanılmaya başlanabilir. Kısacası çok da uzun sayılmayan bir süreçte, daha dinamik bakışlara kavuşmanızı sağlayabiliyoruz. Sadece bir kez yaşama şansına sahip olduğunuz bu yaşamı güzelleştirmek için zaman kaybetmeyin, hemen harekete geçin!

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir.

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara