Kepçe Kulak Ameliyatı

section-c1587ec
kepçe kulak ameliyatı fiyatları

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak problem en sık karşılaşılan doğumsal kulak deformitesidir. Bu durum her ne kadar önemsiz gibi düşünülse de kişinin yaşamında ciddi problemlere sebep olur. Özellikle arkadaşları tarafından dalga geçilmesi, çocukları sosyal yönden baskılar. Kız çocukları saçlarını uzatır ve asla saçlarını at kuyruğu şeklinde bağlamazlar. Bu durumda çocuklarda özgüven kaybına sebep olabilir.

section-50a9d83

Güvenilir ellerde basit bir operasyon ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırmanız mümkün. Kepçe kulak ameliyatı söz konusu olduğunda, en çok sorulanlardan biri yaş oluyor. Kulak gelişimini %80-90 4-5 yaşlarında tamamlamaktadır. Bu nedenle 4-5 yaşlarından itibaren kepçe kulak ameliyatı yapılabilmektedir. Çünkü kreş ya da anaokulu gibi çocuğun akranları ile bir arada olacağı ortamlar, doğuştan olan kepçe kulak sorununda, çeşitli psikolojik sıkıntılara sebep olabilir. Bununla birlikte belirtmek gerek ki, kepçe kulak düzeltme işlemi 15 yaşın altındaki çocuklarda genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu yaşın üzerinde ise lokal anestezi ile yapılabilmektedir.

Kepçe Kulak Neden Olur? Kimlerde Görülür?

Kepçe kulak çoğunlukla doğuştan gelir ve genetik olduğu düşünülmektedir. Doğuştan kulak hasarlarının görülmesi de mümkündür. Kepçe kulak ameliyatı sayesinde doğumdan kaynaklanan kulak hasarlarını çözmek de mümkündür. Kepçe kulak ameliyatıyla düzeltilebilecek bazı kusurlar şunlardır:

  • Kulak memesinin olmaması
  • Kulağın kenarlarının kedi gibi çok ileri katlanması
  • Fincana benzeyen kulağın içeri doğru eğrilmesi
  • Kulakların yukarı doğru kıvrılması
  • Kulağın üst eğrisinin tersine dönüp kafa derisine doğru kıvrılması
  • Kulakların anormal katlanması, elflerin kulağına benzeyen sivri bir kenar oluşturması
  • Kulak memesinde bir girinti olması
  • Bir soru işaretini andıran, kulak kulak memesi ve kulak dış eğrisi
  • Kulakların ciddi derecede küçük ve az gelişmiş olması
  • Kulak arka sırt kısmında cilt ve kıkırdağın kısmen olmaması
  • Kulağın üst kavisli kısmının kafa derisine gömülü olması.

Bu rahatsızlıkların hemen hepsi ciddi doğum kusurları olarak görülebilir. Bu durumun oluşturduğu kulak biçimsizliği sebebiyle insanlar rahatsız olabilmektedir. Bu insanların geleneksel kepçe kulak ameliyatı adayı olma olasılıkları yüksek ancak bir cerrah ile konuşulması ve kişiye göre en doğru yöntemin belirlenmesi gerekmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Son derece hassas bir konu olmakla birlikte, uzman ellerde basit bir işleme dönüşecektir. Kepçe kulak ameliyatı sonrasında ise yüksek yastık üzerinde, sırtüstü bir şekilde yatmak önemlidir. Bununla birlikte kulaklarınızda hassasiyet 2-4 hafta söz konusu olacaktır. İşlemden sonra 2 hafta gece-gündüz, 2 hafta sadece geceleri yumuşak bir saç bandı takılması uygundur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak problemi, yalnızca estetik bir problem oluşturduğu ve kulakta işlevsel bir soruna yol açmadığı için estetik operasyonlar arasında yer alır. Ülkemizde sağlık sigortası estetik operasyonları karşılamaz. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı devlet hastanesinde yapılsa dahi ücret ödemek gerekir.

Kepçe kulak ameliyatı sırasında kullanılan teknik, fiyatı büyük oranda etkiler. Aynı zamanda operasyonun gerçekleştirileceği şehir, seçilen hastanenin devlet ya da özel hastane olması, operasyonun özel klinikte gerçekleştirilmesi, tercih edilen estetik cerrahın uyguladığı tarife gibi unsurlar da fiyatı belirleyen unsurlar arasında yer alır.

Kepçe kulak operasyonu fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden biri de deformasyonun detaylarıdır. Operasyon sırasında kulak memesi şekil bozukluklarının giderilmesi, gerekli durumlarda yeniden kulak memesi yapımı, kepçe kulak sorununun tek ya da iki taraflı var olması, kulakta mevcut olan diğer sorunlara işlem uygulanması ve kepçe kulak operasyonu ile eş zamanlı olarak diğer estetik ameliyatların uygulanması fiyatta artışa neden olur.

Çocuk hastalar çoğunlukla genel anestezi eşliğinde kepçe kulak ameliyatı geçirirler. Yetişkinler ise lokal anestezi ya da tercihlerine bağlı olarak genel anestezi ile operasyona alınırlar. Ameliyatta kullanılan anestezi türü, operasyon fiyatında değişiklik yaratır. Hastaların kepçe kulak ameliyatı fiyatları hakkında net bir fikirlerinin oluşması için tercih ettikleri estetik cerrahına muayene olmaları ve beklentilerini detaylı şekilde anlatmaları gerekir. Cerrah, operasyonun detaylarına bağlı olarak bir fiyat ve ödeme planı sunacaktır.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

 • +90 553 860 03 60
 • +44 776 771 98 90
 • Levent / İstanbul
 • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara