Kepçe Kulak Ameliyatı

section-c1587ec
kepçe kulak ameliyatı fiyatları

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak problem en sık karşılaşılan doğumsal kulak deformitesidir. Bu durum her ne kadar önemsiz gibi düşünülse de kişinin yaşamında ciddi problemlere sebep olur. Özellikle arkadaşları tarafından dalga geçilmesi, çocukları sosyal yönden baskılar. Kız çocukları saçlarını uzatır ve asla saçlarını at kuyruğu şeklinde bağlamazlar. Bu durumda çocuklarda özgüven kaybına sebep olabilir.

section-50a9d83

Güvenilir ellerde basit bir operasyon ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırmanız mümkün. Kepçe kulak estetiği söz konusu olduğunda, en çok sorulanlardan biri yaş oluyor. Kulak gelişimini %80-90 4-5 yaşlarında tamamlamaktadır. Bu nedenle 4-5 yaşlarından itibaren kepçe kulak ameliyatı yapılabilmektedir. Çünkü kreş ya da anaokulu gibi çocuğun akranları ile bir arada olacağı ortamlar, doğuştan olan kepçe kulak sorununda, çeşitli psikolojik sıkıntılara sebep olabilir. Bununla birlikte belirtmek gerek ki, kepçe kulak düzeltme işlemi 15 yaşın altındaki çocuklarda genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu yaşın üzerinde ise lokal anestezi ile yapılabilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Son derece hassas bir konu olmakla birlikte, uzman ellerde basit bir işleme dönüşecektir. Kepçe kulak ameliyatı sonrasında ise yüksek yastık üzerinde, sırtüstü bir şekilde yatmak önemlidir. Bununla birlikte kulaklarınızda hassasiyet 2-4 hafta söz konusu olacaktır. İşlemden sonra 2 hafta gece-gündüz, 2 hafta sadece geceleri yumuşak bir saç bandı takılması uygundur.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara