Gıdı Aldırma Estetiği

section-c1587ec
gıdı aldırma estetiği ameliyatı

Gıdık Sarkması ve Gıdık Aldırma Ameliyatı

Estetik açıdan özellikle kadınların en çok şikayetçi olduğu durumların başında gıdık sarkması gelir. Çenenin alt kısmının sarkmasıyla ortaya çıkan gıdık sarkması, genel olarak aşırı kilolar sonucunda görülür. Gıdık sarkmasının oluşumu kolayken, tekrar eritilmesi veya eski haline döndürülmesi son derece zordur. Çenenin alt kısmının tekrar eski haline getirilmesi konusunda birçok yöntem bulunur ancak yöntemlerin doğru bir şekilde ve sürekli olarak uygulanması gerekir. Bununla birlikte kişi aşırı kilolu ise, bu kiloların da vücuttan atılması da büyük önem taşır.

section-50a9d83

Gıdı bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkıklıklar kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Kimisinde bir kütle halinde görünürken kimisin de ise sarkık halde görünebilir. Ne kadar düzgün yüz hatlara sahip olunursa olunsun eğer gıdınız varsa estetik anlamda diğer güzellikleri de geri planda bırakıyorsunuz demektir. Bu bağlamda çene altındaki yağlar yüz görünümünü olumsuz etkiler.

Gıdı estetiği (gıdı aldırma ameliyatı) ile bu problemler kısa sürede atlatılabilir. Gıdıdan yağ aldırmak kadın erkek birçok kişi tarafından rağbet gören bir estetik operasyon haline gelmiştir. Sadece yurtiçi değil Avrupa ve diğer dünya ülkelerinden gıdı küçültme işlemi için Türkiye’yi tercih sayısı hiç de azımsanmayacak seviyededir. Gıdılarım çıktı, gıdılarımdan kurtulmak istiyorum, gıdılarımı aldırabilir miyim, gıdı estetiği yaptırmak istiyorum diyerek sağlık danışmanlarımıza ulaşan hastaların varlığını bilmekteyiz. Peki; gıdı estetiği nedir? Gelin çene altı yağları, gıdı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşalım.gıdı aldırma liposuction fiyat

Gıdık Sarkması Neden ve Nasıl Ortaya Çıkar?

Gıdık sarkması nedeniyle operasyon geçiren veya tedavi olan hastaların büyük bir çoğunluğunda kilo sorunu gözlemlenir. Kilo sorunu olmayan hastalarda ise gıdık sarkması genel olarak yaşlanma veya erken yaşlanma gibi nedenlerden ötürü ortaya çıkar. Öte yandan hastanın aşırı miktarda sigara içmesi, doğru uyku pozisyonunu tercih etmemesi ve güneş ışınlarına aşırı derece maruz kalması gibi durumlarda, gıdık sarkması çok net bir şekilde ortaya çıkabilir.

Yaşlanma
Gıdık sarkması konusunda 30 ve 50 yaşları büyük önem taşır. Genel olarak yaşlanmaya bağlı olarak gelişen gıdık sarkmalarında 30 yaşında başlangıç ve sonrasında ilerleme dönemi, 50 yaş ve sonrasında ise net bir gıdık sarkmasının ortaya çıktığı görülür. Vücut yaşlanırken, görsel açıdan bu konuda en çok etkilenen bölgelerin başında yüz gelir. Yüzün yaşlanması direkt olarak kasların ve deri yapısının etkilenmesine yol açar. Cildin elastik dengesini sağlayan kolajen maddesi, yaşlanmayla birlikte çok daha az salgılanır ve bu durum cildin elastik yapısının bozulmasına yol açar. Yaşlılık belirtilerinin yanı sıra gıdık sarkması, kolajen eksikliğinin en önemli göstergeleri arasında yer alır.

Şişmanlık
Gıdık sarkması ve aşırı kiloların daima doğru orantılı olduğu görülür. Aşırı kilolar, vücut içerisinde birçok yapının zarar görmesine neden olur ancak dışarıda da durum içerden pek farksız değildir. Şişmanlık nedeniyle cildin de yapı olarak etkilendiğini ve elastikiyetinin azaldığı görülür. Bu durum gıdık sarkmasına doğrudan zemin hazırlar. Bunun yanı sıra aşırı kilolar nedeniyle özellikle boyun bölgesinde yer alan dokuların aşırı miktarda yük bindirilmesi sonucunda zarar gördüğü de söylenebilir. Haliyle elastikiyetinin azalması ve dokulara yük binmesi, direkt olarak gıdık sarkmasının görülmesine yol açar.

Sigara İçmek
Sigara vücut içerisinde birçok organın zarar görmesine neden olduğu gibi kan dolaşımını yavaşlatarak, cildin de yeteri kadar beslenememesine neden olur. Ayrıca A vitaminin de vücutta ciddi oranda azalmasına neden olan sigara, direkt olarak erken yaşlanma belirtilerinin görülmesine sebep olur. Erken yaşlanma sonucunda kırışıklıklar başta olmak üzere cilt sarkması kendini çok belirgin bir şekilde gösterir. Bu nedenle sigara içen kişilerde erken yaşlanmaya bağlı olarak gıdık sarkması görülmesi çok doğal bir durumdur.

Güneşe Maruz Kalmak
Ozon tabakasının delinmesi nedeniyle son dönemlerde dünyaya vuran güneş ışınlarının büyük bir çoğunluğu cilde zarar verir ve cilt hasarlarına neden olabilir. Kişinin aşırı derecede korunmasız bir şekilde güneşe maruz kalması durumunda ise en çok görülen cilt hasarlarının başında elastikiyet kaybı yer alır. Bu nedenle güneş altında fazla kalmak gıdık sarkmasına neden olurken, kişilerin mutlak suretle aşırı miktarda güneşten uzak durmaları önerilir.

Yanlış Uyku Pozisyonu
Yer çekimi seneler içerisinde vücudumuzun etkilenmesine ve çeşitli sarkmaların yaşanmasına neden olur. Kişinin uykusunda yüzüstü yatması durumunda ise yer çekiminden etkilendiği rahatlıkla söylenebilir. Bu nedenle kişinin yüzüstü değil de sırt üstü yatması önerilir. Yüzüstü yatmak sadece gıdık sarkması değil, gözaltlarının sarkmasına da neden olan bir durumdur.

Hareketsiz Yaşam
Hareketsiz yaşam vücuttaki birçok yapının ve özellikle cildin en büyük düşmanları arasında yer alır. Hareketsiz yaşamın en önemli getirileri arasında kasların yeteri kadar çalışmaması ve bu nedenle derinin de kaslarla arasındaki bağın zayıflaması durumu öne çıkar. Hareketsiz yaşam sürdüren bir kişi zaten sürekli olarak kilo alacağı için kaslarını da çalıştırmadığı için gıdık sarkması durumuyla mutlaka karşılaşır.

Gıdık Sarkması Teşhisi Nasıl Konur?

Gıdık sarkması konusunda tanı ve teşhis çok basit bir şekilde yapılabilir. Teşhisin konulması için fiziki muayene yeterlidir. İlk evrelerinde teşhis konulursa, herhangi bir operasyon gerçekleştirilmeden gıdık sarkması tedavisi gerçekleştirilebilir.

Gıdı Estetiği (Gıdı Aldırma Ameliyatı)

Gıdı estetiği ameliyatında uygulanacak yöntem liposuction yöntemidir. Estetik cerrahınızın belirleyeceği oranda gıdı bölgenizde yağlar vakum yöntemi ile alınır. Çok ince kanüller ile gıdıya girilir. İşlem kısa sürmektedir. Lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. İşlemden sonra taburcu olabilirsiniz. Bazı hastalarda gıdıda oluşan yağlarla beraber boyun bölgesindeki sarkıklıklar da giderilebilinir. Bu bağlamda liposuction artı germe işlemi uygulanır. Süre uzar ve genel anestezi ile işlemin yapılması gerekir.

Gıdı Estetiği (Gıdı Aldırma) Sonrası İyileşme Süresi

Gıdıdan yağ aldrma ıişlemi sonrasında baş kısmından çene kısmınıza kadar özel bandaj size verilecektir. Bu baş korsesini üç gün takmanız önerilebilir. İlk iki gün hafif ağrılarınız olabilir. Doktorun önereceği ağrı kesicilerle bu süreci konforlu geçirebilirsiniz. Gıdı estetiği olan bir kişi normal yaşantısına 10 gün içerisinde dönebilir. Gıdı estetiği sonrasında oluşacak ödem ve morlukların iyileşme süresi 3-5 gün arasıdır. Hasta kon trollü bir şekilde iş hayatına 3-4 gün içerisinde dönüş yapabilir. Gıdı estetiği sonrasında iz kalma olasılığı çok azdır. Bu izler zamanla tamamen kaybolurlar. Eğer germe işlemi yapılmadıysa ve sadece gıdıdan liposuction tekniğiyle yağ alınmışsa hasta dikiş atılmaz. Bu bağlamda dikiş izi diye bir şey söz konusu değildir.

Gıdıdan Yağ Alma Ücreti Nedir? Gıdı Estetiğinin 2023 Fiyatı Nedir?

Gıdı estetiğinin fiyatı işlemi yapacak doktorun tecrübe ve deneyimine göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca lokal mi yoksa genel anestezi ile mi yapılacağı ücreti etkiler. Bunun dışında gıdıdan yağ aldırma işleminin hangi hastanede yapılacağı da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara