Kol Germe Ameliyatı

section-c1587ec
kol ve uyluk germe ameliyatı

Kol ve Uyluk Germe Ameliyatı

Yaşlanma, deri kalınlığı ve esnekliğin zamanla azalması ile karakterizedir. Değişikliğe uğramış derinin sarkıklığı alttaki yağ, kas ve kemik dokularının erimesi ile artmaktadır. Normalde elastik lifler dermis denilen deri iç tabakasının % 2-4 ünü oluştururken, yaşlanma ile bu oran azalır ve deri esnekliği kaybına neden olur. Genelde yaşlanma, genetik faktörlerin kontrolünde olan gevşeme ile çevresel faktörlerin kombinasyonu sonucu gelişmektedir. Deri ve deri altı dokular eridikçe yerçekimi deriyi aşağı doğru çeker.

section-50a9d83

Günümüzde vücut konturlarının düzeltilmesi için yapılan işlemler oldukça rağbet görmektedir. Bunun altında yatan en önemli neden başarılı sonuçların elde edilmesidir. Kontür düzeltilmesinde vücut bir bütün olarak değerlendirilmelidir ve bölgeler arası orantılara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde elde edilen sonuç yetersiz olacaktır.

Yaşlılık, aralıklı kilo verme ve yerçekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir.
Sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişiye göre farklılık gösterir. Bu nedenle her hasta ayrı değerlendirilmelidir. Kol germe ameliyatı (Brachioplasty) tek başına yapılabileceği gibi diğer vücut kontur düzeltme ameliyatları ile birlikte de yapılabilir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Değerlendirmede kol iç ve arka kısımdaki yağ dokusunun miktarı ve sarkıklığın derecesine dikkat edilir. Ayrıca ameliyat sonrası oluşacak yara izi hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilir. Yara izi, tüm ameliyatlarda olduğu gibi kol germe ameliyatı sonrasında da genişlik ve kabarıklık açısından kişiler arasında farklılık gösterir. Genellikle koltuk altından dirseğe kadar giden ve zaman içerisinde genişleyen bir iz oluşur. Ameliyat öncesinde cerrahınızın sizden bazı talepleri olacaktır.

Özellikle eğer sigara içiyorsanız buna ameliyattan 4 hafta önce ve 2 hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine sebep olabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı öncesinde birtakım tetkiklere başvurulur ve bu tetkikler ile birlikte sarkma nedeni belirlenir. Sarkma nedeni tespit edildikten sonra buna uygun tedavi yöntemi seçilir ve harekete geçilir. Eğer ihtiyaç duyulursa liposuction ile ilk müdahale yapılır ve sonrasında fazla deri de cerrahi müdahale ile alınacaktır. Ameliyat, lokal anestezi destekli bir ameliyattır ve ortalama 1.5 ila 2 saatlik bir süre karşımıza çıkıyor. Hasta ve hekim konforu üst seviyededir ve anestezi destekli bir müdahale olduğu için operasyon esnasında hastanın herhangi bir şikâyeti de olmayacaktır. Bazı hastalarda ise genel anestezi tercih edilir ve bu hastaların taburcu edilmesi de operasyondan 1 gün sonrasında erteleniyor.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürecek?

Kol germe ameliyatı hastane koşullarında, genel anestezi ya da sedasyon + local anestezi ile yapılır. Ortalama 1-2 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Kol iç ve arka kısmından elips şeklinde kesi yapılarak fazlalık deri ve deri altı yağ dokusu çıkarılır. Dikişlerle kapatılan yara üzerine pansuman yapılır. Ameliyat sonrası… Kol germe ameliyatı sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılır. Takip eden günlerde 2-3 kez pansuman yapılır. 12-14. gün dikişler alınır. Doğru hasta seçimi yapıldığında bu operasyon hem hekimi hem de hastayı mutlu eder. Ancak unutulmaması gereken oldukça belirgin ve zaman içerisinde genişleyen izlere sahip olunacağıdır.

Liposuction ile Kol İnceltme Mümkün mü?

Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan liposuction tedavisi ile birlikte kol bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak mümkündür. Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için sarkma nedeninin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekiyor. Bazı cilt yapılarında liposuction tedavisi yeterli olurken bazı ciltlerde ise bu uygulama yeterli olmayacaktır ve cerrahi müdahale de gerekebiliyor. Kol bölgesinde özellikle pazu altı olarak adlandırılan bölgenin çok daha fazla sarktığı görülüyor ve yaz aylarında tişört giyen kimseler de estetik bakımından bu durumdan rahatsız olduğunu dile getiriyor. Yarım saatlik basit bir liposuction uygulaması ile birlikte bu fazlalıkların giderilmesi ve derinin daha sıkı bir görünüme sahip olması da mümkündür. Üstelik operasyon esnasında herhangi bir ağrı ya da sızı durumu da söz konusu değildir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe, zor bir operasyon değil ve bununla birlikte anestezi uygulaması da mevcut olduğu için hasta ve hekim konforu da üst seviyededir. Ameliyattan sonraki dönemde iyileşme sürecine katkıda bulunmak istiyorsanız eğer doktorunuz ile uyum içerisinde ve iletişim içerisinde olmanız gerekiyor. Hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiği ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da yine sizinle paylaşılacak ve gerekli bilgi sunulacaktır. Doktorunuzun dediklerini yaptığınız takdirde çok daha hızlı ve daha sağlıklı bir süreç geçirmiş olursunuz. Uyarıları göz önünde bulundurmanız ve en küçük sorunda hiç vakit kaybetmeden doktorunuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Kol germe ameliyatları için bir fiyat bilgisi vermek çok da doğru olmayacaktır. Yapılacak uygulamaya göre fiyatlar değişebiliyor ay da tercih edeceğiniz klinik ve doktor da yine fiyat değişiminde önemli pay sahibidir. Araştırmalarınızı online dünyadan yapmak yerine klinikleri ziyaret ederek yapmanızı çok daha doğru buluyoruz. Bununla birlikte doktorunuz ile birebir görüşme yapmanız da fiyat bilgisi bakımından çok daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Özel klinikler bu bağlamda biraz daha yüksek rakamlar sunabiliyor ancak başarı oranlarının daha yüksek olduğunu da bilmenizde fayda var. Dilerseniz ziyaretlerinizi online ya da reel dünyada gerçekleştirebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara