Jawline Çene Estetiği Dolgusu

section-c1587ec
jawline çene dolgusu fiyatları

Jawline Çene Estetiği Dolgusu

Son dönemlerin en önemli estetik trendlerinin başını jaw line yani çene hattı dolgusu çekiyor diyebiliriz. Diğer işlemlerden ayrıldığı en önemli noktalardan biri de, şaşırtıcı biçimde talep eden kitlenin erkek-kadın eşitliği içermesidir. Yüzde bulunan bir alanın her iki cinsiyet için de ortak güzellik kavramı anlayışı yakalamış olması dikkat çekici bir konu. Erkeklerde maskulen hatların karşılığı olarak kabul edilip köşeleri belirginleştirilmiş, genişletilmiş çene hatlarının vurgulandığı ”çene maskulanizasyonu” olarak karşımıza çıkarken; kadınlarda ise ”hollywood çenesi”, ”nefertiti çenesi”, ”Angelina Jolie Çenesi” gibi çeşitli çağrışım yaratan isimlerle anılan, çene köşelerinin vurgulandığı, gıdı-çene birleşiminin keskinleştirildiği ve çene ucunun daha sivri hatlarla ortaya çıkarıldığı uygulamanın karşılığıdır.

section-50a9d83

”Jawline maskulinizasyonu” & ”Hollywood Çenesi”

Burada diğer dolgu işlemlerinden ayrı ve ek olarak değinilmesi gereken nokta, hedeflenen çene görüntüsünü yakalamak için çene bölgesine ve jawline hattına yapılacak dolgu enjeksiyonlarının tek başına istenilen bütünü yakalamakta yetersiz kalabileceği unutulmamasıdır. İstediğimiz konturu yakalayabilmek için bişektomi, masseter botoksu, agassi yanak inceltme, gıdı liposuction ve elmacık dolgusu işlemlerinden bir veya birkaçıyla kombine ederek uygulama yapıyoruz.

Jawline Çene Hattı Estetiği İçin Kaç CC Dolgu Gerekli?

Çene dolgusunu diğer dolgulardan ayıran diğer bir nokta ise anlamlı değişiklik elde edebilmek için ilk seanstan itibaren daha yüksek volümlerde dolgu kullanma gereksiniminin olmasıdır. Dudak , elmacık, nazolabial ve göz altı ışık dolgusunda bir seansta 1 cc üzerine neredeyse hiç çıkmamamıza rağmen jawline dolgusunda 4-5 cc dolgu ilk seanstan itibaren uygulanabilmektedir.

Jawline Çene Estetiği Dolgusu Kalıcı mı?

Bütün dünyada güvenle kullanılan ve kliniğimizde de kullandığımız dolgu maddesi, hyalüronik asit dediğimiz, vücutta doğal olarak varolan maddedir. 8-12 ay süreyle kalıcıdır. Dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye, sigara içimine, çevresel koşullara ve yapılan dolgu maddesinin kalitesine bağlı değişkenlik gösterir. Tekrarlayan dolgu uygulamalarında ise dolgunun kalıcılık süresinin uzadığı bilinmektedir.

Jawline Çene Estetiği Dolgusunun Geri Alınması Mümkün mü?

Hyalüronik asiti eriten hyalüronidaz dediğimiz enzim dolgu uygulanan bölgeye enjektör ile yapılır ve 24 saat içinde yapılan dolgu tamamen ortadan kalkar.

Jawline Dolgusu’nda Ne Hedeflenir?

Jawline çene dolgusu her ne kadar tek bir amaç uğruna yapılıyormuş gibi görünse de bu kozmetik işlemin de özünde birden fazla aracı olduğu fayda vardır. Çene hattı dolgusu yapılmasının başlıca sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

* Yuvarlak yüz hatlarını keskinleştirmek, üçgen görünüm vermek
* Gıdık bölgesini toparlamaya katkı sağlamak
* Dudak ve çene arasındaki uyumu daha belirginleştirmek
* Yanaklardaki sarkmayı toparlamak

Jawline çene hattı dolgusu ile kişiler hem yukarıdaki sonuçlara ulaşmaya çalışır hem de özgüven problemlerinin önüne geçebilir. Bunun dışında, günümüz estetik anlayışına daha uyumlu bir görünüm kazanmaya çalışan kişiler tarafından Jawline Dolgusu yaptırılır. Jawline dolgu ile sarkmaların önüne geçmek de mümkündür. Gıdı bölgesinde oluşan sarkmalara bağlı olarak kaybolan çene hattını daha belirgin hale getirerek keskin yüz hatları elde etmek isteyen kişiler jawline dolgu ile bu görünümü yakalayabilir. Jawline dolgusu sırasında genellikle Hyaluronik Asit dolgusu kullanılır. Yine de bu medikal estetik uygulaması sırasında doktorlar tarafından cilt yapınıza göre karar verilebilir. Jawline dolgusu olarak adlandırılan bu çene hattı şekillendirme işlemi; daha keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Jawline öncesi ve sonrası görselleri talep etmek, jawline fiyatları ve diğer her şey hakkında detaylı bilgi almak için bize aşağıda yer alan whatsapp hattı üzerinden ya da direkt çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara