Nazolabial Dolgu

section-c1587ec
nazolabial dolgu fiyatları

Nazolabial çizgi/oluk, burun bölgesinin her iki yanında yer alan kanatlardan başlayıp, ağız köşelerine dek ilerleyen çizgiye/oluğa verilen isimdir. Normal şartlarda bebeklerde de görülen bu çizgi yaşlanmaya bağlı olarak belirgin bir hal alır. Bu nedenle de sıklıkla nazolabial dolgu uygulaması bu nazolabial alan üzerine uygulanır.

Nazolabial bölgede görülen bu derin çizgiler, bireyin yüzünde yorgun ve mutsuz bir surat ifadesi meydana getirir. Bu çizgilere aynı zamanda gülme çizgisi de denmektedir. Bunun sebebi ise çizgilerin gülme esnasında daha belirgin bir hal almasından kaynaklanmaktadır.

Nazolabial dolgu uygulaması nedir?

section-50a9d83

Nazolabial dolgu uygulaması, konunun uzmanı olan kişiler tarafından, nazolabial alan üzerindeki çizgi veya olukların uygun şekilde hyaluronik asit ile doldurulmasını içerir. Hyaluronik asit, yıkım gerçekleştiren bir madde olmayıp, enjeksiyon bölgesindeki dokuları eritmez tam tersi hücrelerin içerisine su çekilmesini sağlayarak hücrelerin, daha dolgun ve canlı olmasını sağlar.

Nazolabial dolgu uygulamasının yan etkileri var mıdır?

Nazolabial dolgu işleminde kullanılan hyaluronik asit adı verilen madde insan bedeninde normal şartlar alında bulunduğu için insanlar üzerinde ciddi yan etkilere yol açmaz. Ortaya çıkan kızarıklık ve şişlik uygulama esnasındaki enjeksiyondan kaynaklanmakta olup kısa süre içerisinde de ortadan kalkmaktadır. Nazolabial dolgu uygulamasının mimik kasları üzerinde kısıtlayıcı etkisi bulunmadığı için mimik kaybıyla karşılaşılmaz.

Nazolabial dolgu uygulaması nasıl uygulanır?

Nazolabial dolgu uygulaması gerçekleştirilmeden önce konunun uzmanı bölgede uyuşturucu özellikteki merhemlerle ya da lokal anestezik maddelerle kısa süreli uyuşukluk sağlar.

Uyuşukluk sağlandıktan sonra uzman, içerisinde hyaluronik asit olan enjektörlerle bölgeye enjeksiyonlar yaparak bölgedeki oluğu ortadan kaldırır. Uygulama aşamasında bölgeye verilecek olan hyaluronik asit dolgu miktarı, oluğun derinliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Nazolabial dolgu uygulamasının konusunda uzman olan kişi ya da kişiler tarafından uygulanması 25-30 dakika sürmektedir. İlk seansta nazolabial oluğun tamamı doldurulmaz. Eğer ki dolgu maddesinin hepsi enjekte edilecek olursa, oluğun içerisindeki dolgu maddesi hissedilecek ve kişi bu durumdan rahatsızlık duyacaktır. Bu nedenle ilk seansta, uygulanacak olan dolgu maddesinin yarısı bölgeye enjekte edilir. Geriye kalan dolgu, bir sonraki seansta bölge kontrol edildikten ve dezenfeksiyon sağlandıktan sonra doğru bir şekilde bölgeye enjekte edilir. Uygulamadan sonra hasta normal gündelik yaşantısına kolayca dönebilmektedir.

Nazolabial dolgu uygulamasında nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrasında ilk 5-8 saat kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Uygulamanın gerçekleştirildiği gün ve ertesi gün ağır egzersizden uzak durulmalıdır. Aynı zamanda uygulamanın gerçekleştirildiği ilk 24-36 saat cilt üzerine asitli ürün temasından kaçınılmalıdır. Uygulamayı takip eden 10 gün boyunca sıcak su, buhar ya da spa benzeri uygulamalara cilt maruz bırakılmamalıdır.

Nazolabial dolgu uygulaması kimlere yapılamaz ?

Bu uygulama, bağışıklık sistemi hastalıkları, şeker hastalığı, kanser hastalığı ve alerji hastalıklarına sahip kişilere yapılamamaktadır. Nazolabial dolgu uygulamasını doktorun onay verdiği kişiler yaptırabilmektedir.

Nazolabial dolgu uygulamasının kalıcılık süresi nedir?

Uygulamanın kalıcılık süresi 3 gün içerisinde görülebilmekte ve 9-18 ay süresince de devam etmektedir. Hyaluronik asit uygulamalarının kalıcılık süresi bireyden bireye farklılık gösterse de en kötü ihtimalle 9 ay boyunca kalıcılığı en iyi şekilde görülmektedir.

Nazalobial Dolgu Fiyatları

Nazalobial dolgu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara