FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

section-c1587ec
fue saç ekimi fiyatları

 

Değişen dünyamızda saç, erkekler arasında daha genç görünmenin sembolü olmaya başlamıştır. Bu nedenle saçı dökülmeye başlayan 20’li yaşlardaki erkekler bu sorunun çözümü için bir çok yol araştırırlar. Aktarlar ve eczanelerden alınan ilaçlar, şampuan ve losyonlar denendikten sonra ki akla gelen ilk seçenek saç ekimidir. Saç ekimi yaş sınırı olmadan, donor bölge olarak isimlendirdiğimiz verici bölgede yeterli saç olduğu sürece herkese yapılabilir. Saç ekiminde teknik olarak FUE (folliküler unit ekstraksiyon) yöntemi kullanılmaktadır. Bu teknikte saç kılı kök ve onu çevreleyen dokular ile bir ünite halinde bir bütün olarak çıkartılır ve nakledilir. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat esnasında saçlı derinizi uyuşturmak için yapılan iğneler dışında acı hissetmezsiniz. Saç kökleri mikro motor kullanılarak başın arka tarafından çıkartılır.

section-50a9d83

Steril izotonik serum içerisinde bekletilir. Alıcı bölgeye özel bıçaklar ile doğal saç köklerinin yönünde kanallar açıldıktan sonra, kökler tek tek ekilir. Saç ekimi işlemi sonrasında da acı olmaz. Sadece baş ta ağırlık ve dolgunluk hissi oluşur ve bu his de birkaç gün de kaybolur. Saç alınan başın arka kısmında, 1 mm den küçük delikçikler oluşur. Bu delikçikler 1 hafta 10 gün içerisinde kapanır. Yaklaşık 4-6 ay sonra göle görünür bir iz kalmaz.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Tam Olarak Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

Ekilen saçlar 2-3 hafta sonra kısmen veya tamamen dökülebilir. Bu durumda endişe edilmemesi gerekir. Dökülen sadece greft in kıl parçasıdır. Kök saçlı derinin içerisindedir. Dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkmaya başlayacaktır. Ekilen saçların tam adaptasyonu ise 10 ay ile 1 yıl kadar sürebiliyor. Uzun gibi görünen bu süreç, sandığınızdan daha hızlı geçecek ve ne kadar da kolay bir şekilde saçlarınıza kavuştuğunuza siz de inanamayacaksınız.

Ayrıca belirtelim ki, kendi saç kökleriniz alındığı için renk ya da saç tipinde herhangi bir farklılık görmeyeceksiniz. Üstelik saçlarınızın dökülmemeye kodlanmış olan kısmını kullanacağımız için, saçlarınızda tekrar dökülme yaşamanız pek de muhtemel değildir. Saç ekimi sayesinde siz de hayallerinize kavuşabilir, kolayca eskisi gibi saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara