Karın Germe Ameliyatı

section-c1587ec
section-50a9d83

Karın Germe Ameliyatı

Göbek bölgesinde çatlak ve sarkmanın en önemli sebebi hamileliktir. Tabii ki her hamile kalan kişinin karın bölgesinde çatlak veya sarkma olacak diye bir kural yoktur ancak birçok kadın gebelik sonrası bu durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Ne yazık ki çatlakların etkin bir tedavisi yoktur. Bu konuda soru soran hastalara önerebileceğim tek şey gebelik esnasında karın ciltlerini yağlı tutmaları ve sık sık krem ile ciltlerini yağlamamalarıdır. Ancak bir çok kişide bu önlemlere rağmen çatlak oluşabilmektedir. Çatlakların sebebi derinin dermis dediğimiz altta kalan esas parçasında meydana gelen yarılmalardır. Yüzeyde derinin epidermis bütünlüğü korunurken, altta dermis tabakaları birbirinden bird aha birleşmemek üzere ayrılmıştır. Bu çatlak ve sarkmanın tek etkili yolu karın germe cerrahisidir. İkinci önemli karında çatlak ve sarkma sebebi de hızlı kilo alımı ve kilo kaybıdır.

Karın germe ameliyatı, temelde karnın ön kısmındaki fazla yağın ve sarkan derinin alınması ile zayıflayan karın duvarının güçlendirilmesi işlemidir. Bu ameliyat sonrası düz bir karına ve daha sıkı bir karın duvarına sahip olursunuz. Ameliyat izi kişinin sarkma miktarı ve bel yapısına gore değişiklik göstermekle birlikte genelde iç çamaşır içerisinde kalmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyatın süresi ortalama olarak 1,5 saat ile 4 saat arasında değişiklik göstermektedir. Bir gecelik hastanede kalma süresinin ardından evinizde istirahat edebilirsiniz. Karın germe ameliyatı sonrasında yaklaşık 10 gün – 2 hafta sonra işinize geri dönmeniz mümkün olacaktır. Aynı zamanda bu süreçte daha sağlıklı sonuçlar için en az 4 hafta korse giymeye özen göstermenizi önermekteyiz.

Karın germe ameliyatı ile en önemli uyarılardan bir tanesi de sigara kullanan hastaların en az 10 gün-2 hafta önce sigarayı bırakmaları ve ameliyattan sonra en az 4-6 hafta kullanmamalarıdır.

Son olarak estetik karın germe ameliyatı ihtiyacı hissedenlere önerimiz, operasyon sonrasında diyetlerine özen göstermeleri olacaktır. Eğer bu özeni ve dikkati gösteremeyecek durumdaysanız, operasyonunuzu ertelemeyi düşünebilirsiniz. İlk günlerde şişlik ve ağrılar hissedebilirsiniz ancak biz çeşitli ağrı kesiciler ile bu durumu kontrol altına alabiliyoruz.

Karın bölgesinin toparlanması ile ilgili en sık karşılaştığımız yanlış bilgi, spor ile karnın toparlanacağıdır. Spor size sadece kilo verdirir ve kaslarınızı kuvvetlendirir. Ne cildinizi sıkılaştırır, ne de kaslarınız arasındaki doğuma bağlı açılmayı toparlar. Bazı insanlar bu nu iddia edebilir. Ancak bu kişiler spor yapmadan kilo verseler muhtemelen aynı sonucu elde edebilecek, cilt elastikiyeti iyi olan kişilerdir. Bu nedenle daha düz ve şekilli bir göbeğe sahip olmak istiyorsanız, lütfen bize ulaşınız.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamile Kalabilir Miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum Sonrası Ne Zaman Karın Germe Ameliyatı Olabilirim?

Karın germe de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor.

Karın germe ameliyatı daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda karın germe ameliyatı için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe ameliyatı olabilirsiniz. Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız. Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Karın Germe Ameliyatı izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe ameliyatı beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara