Meme Asimetrisi Düzeltme Ameliyatı

section-c1587ec
meme asimetrisi düzeltme ameliyatı

Meme asimetrisi, her iki memenin orantısız gelişimi olarak karşımıza çıkan ve oldukça sık rastlanan bir durumdur. Eğer çok belirgin farklar yoksa kişi bunu kabullenir ve böyle yaşar; ancak aşırı farkları bulunanlar için ameliyat şarttır. İnsanın iki yarısı birbirinin aynısı değildir. Hemen her kadında iki göğüs arasında ufak farklılıklar vardır ve doğal karşılanmalıdır. Bununla birlikte kimi kadınlarda bu fark çok olabilir. Gariptir ki kadınlar bu durumun yalnız kendilerinde olduğunu zannederler. Estetik cerrahide meme asimetrisi ile ilgili yapılabilecek çok fazla tedavi şekli mevcuttur.

section-50a9d83

Meme Asimetrisi Düzeltme Ameliyatı Süreci Nasıl İşler? Hangi Teknikler Kullanılır?

İlk değerlendirme sırasında sizin beklentileriniz doğrultusunda neler yapılması gerektiği konuşulacak ve işlemlerin ayrıntıları planlanacaktır. Meme asimetrili hastalarda meme küçültme, dikleştirme ya da büyütme işlemleri birleştirilerek uygulanır. Örneğin bir göğüs silikonla büyütülürken diğerine küçültme işlemi uygulanabilir. İşlem genel ya da lokal anestezi (uyutma ya da bölgesel uyuşturma) altında yapılabilir. İşlem sırasında süt kanalları korunur. İşlem sonrası kişi aynı gün taburcu olabilir evde birkaç gün dinlendikten sonra normal hayatına dönebilir. Bir iki gün içinde duş alınabilir. İlk hafta şiş olan göğüsler haftalar içinde oturur. Yapılan estetik dikişlerin izleri aylar içinde solar. İz kalması korkusu ameliyattan önce daha yoğundur. Çoğu kişi işlem sonrası sağlanan güzellikle kalan izlerin önemsiz olduğunu düşünür. Özellikle girişim öncesi iki göğüs arasında çok fark varsa milimetrik simetri sağlanamaz. Bu küçük farklar eski halini hatırlayan kadınlar tarafından önemsenmez. Uzun yıllar içinde süt verme, aşırı kilo alıp verme sonucu göğüslerde farklılık oluşabilir. Bunların büyük çoğunluğu küçük müdahaleler ile düzeltilebilir.

İnsanın iki yarısı aynı değildir ve herkes tarafından doğal karşılanır. Bu fark göze batar hale gelirse yadırganmaya başlar. Bu durumun düzeltilmesi kişinin duyduğu eksiklik hissinin azalmasında, özgüvenin sağlanmasında yardımcı olur. Böyle olunca sosyal ve cinsel hayat olumlu etkilenir. Diğer meme ameliyatlarında genelde iki tarafa aynı işlem uygulanırken meme asimetrisinde her memeye farklı yöntemler uygulanır. Amaç farkı ortadan kaldırılırken aynı zamanda kişinin vücudu ve tarzına uyumlu güzel göğüsler yaratmaktır. Örneğin her iki meme küçükse farklı boyutlarda silikon kullanılarak denge sağlanır. Her iki meme de büyükse birine daha fazla küçültme uygulanarak uyum yakalanır.

Bu estetik cerrahın yaklaşımına, sizin ne büyüklükte göğüslere sahip olmak istediğinize ve silikon konmasını kabul edip etmemenize göre değişir. İşlemin iki amacı vardır asimetrinin azaltılması ve göğüslerin güzelleştirilmesi. Planlama genelde matematiksel ölçümlerle başlar. Kişinin vücut tipi, iddialı görünmeyi isteyip istemediği hesaba katılırsa başarı artar. İşlem öncesi ayna karşısında yapılan provalarla istenen sonuç canlandırılır ve plan tamamlanır. İki memeye farklı işlemler yapıldığı için ayrıntılı çalışma gerektirir. İşlem öncesi görüşmede iki memenin milimi milimine eşit olmayacağı az da olsa bir farklılık kalacağı anlatılmalıdır.

Bu ameliyatlar memedeki süt kanalları korunarak yapılır. Meme asimetrisi düzeltilmesi sonrası süt veren birçok kadın vardır. Bazı kadınlar ise ameliyat olmasa bile süt veremezler. Bu durumun önceden belirlenmesi mümkün değildir.

Süt vermiş tüm kadınlar bilir ki emzirdikten sonra göğüslerde mutlaka bir değişiklik olur. Ameliyat geçirmiş kadınlar için de bu geçerlidir. Emzirme bittikten sonra bu değişiklikler rahatsız edecek boyuttaysa tekrar düzeltme yapılabilir. Bu ikinci düzeltmeler çoğu kişide küçük müdahaleler şeklindedir.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara