Kum Saati Ameliyatı

section-c1587ec
kum saati ameliyatı

Geçtiğimiz yıllarda zayıf, hatsız ve kıvrımsız hatların yerini, kıvrımlı ve dolgun vücut hatları alırken, geniş kalçalar ise bu bütünü tamamlıyor. Daha dolgun kalçalar için kalça büyütme ameliyatı estetik cerrahide sıklıkla kullanılmaya başlandı.

section-50a9d83

Kadınlar geçmiş yıllarda en fazla silikon meme protezine ilgi duydular ama kalçaların önemi özellikle son birkaç yıldır anlaşılmaya başlandı ve bu sebeple artık Brezilya kalça estetiği ameliyatlarını sıklıkla yapıyoruz. Kalçaları forma sokmanın en kolay yolu, kas altına yerleştirdiğimiz protezlerle oluyor. Bu hissedilen, rahatsızlık verici ya da dışarıdan anlaşılan bir şey değil. Kas altına uygulama yaptığımız için anlaşılması pek de mümkün değil. Bu protezler düşen popoyu kaldırıyor, şekle sokuyor, istenilen ölçüye göre daha çıkık ve hacimli bir görüntü almasını sağlıyor.

Kum Saati Vücut Estetiği Ameliyatı Nedir?

Kum saati vücut estetiği ameliyatı adında da anlaşılacağı üzere kişinin vücut anotomisinin kum saati görüntüsüne sahip olmasına imkan sağlayan bir estetik operasyondur. Bu operasyon ile daha ince bir karına ve daha hacimli estetik görünümlü kalçalara sahip olmanız mümkün. Bu estetik operasyon aynı zamanda şikayetçi olduğunuz bölgesel yağlanmalardan kurtulmanıza imkan sağlıyor.

Kum Saati Vücut Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Kum Saati Vücut Estetiği, Vaser dediğimiz bir ultrasonik liposuction cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Bel ve karın bölgenizde 3-4 mm'lik kesiler oluşturulur. Vaser Liposuction cihazımızda bulunan başlıklar, açılan kesilerden içeri girilerek nazikçe gezdirilir. Bu başlıklar ultrasonik ses dalgaları yayarak yağ hücrelerini eritmeye başlar. İnce bir kanül yardımı ile erimiş olan yağ dokuları konforlu bir şekilde emilerek dışarı çıkarılır. Bu cihazın kullanılmasındaki en önemli sebeplerden birisi de kullanıldığı bölgedeki sinir dokularınıza zarar vermemesidir. Vaser cihazının bir özelliği de kullanıldığı esnada sinir dokularını ayırt edebilme gibi bir özelliğinin olmasıdır. Dolayısıyla ameliyat sonrası dönem çok daha ağrısız ve konforlu geçmektedir.

Kum Saati Görünümüne Nasıl Kavuşacağım?

İstenmeyen bölgelerdeki yağlarınızdan Vaser cihazı yardımı ile kurtuldunuz! Ve şimdi daha ince bir karın ve bele sahipsiniz! Peki ultrasonik ses dalgaları ile eritilerek alınan yağlarınızı avantaja çevirmeye ne dersiniz?

Kum saati estetiği operasyonunda bir diğer aşama popo dikleştirme aşamasıdır. Bu aşama iki teknik ile gerçekleştirilebilmektedir. İlk teknik, ameliyat esnasında alınan yağları popoya yağ enjeksiyonu şeklinde gerçekleştirilir. Bir diğer teknik ise kalça protezi kullanarak poponun daha dik ve arzulanan şekle kavuşturulması ile gerçekleştirilir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu

Vaser liposuction ile alınmış yağlar belirli işlemlerden geçirilip saf yağ dokusu haline getirilir. Bu yağlar her iki popo yarımına eşit olacak şekilde cilt altına ve derin dokulara enjekte edilir. Bu enjeksiyon esnasında kalçada bulunan kas yapılarına enjeksiyon yapılmaması ameliyat güvenliği açısından önemlidir. Popoya enjekte edilen yağları %40 kadarı vücut tarafından emilir. %60 kadarı ise enjekte edildiği bölgede ömür boyu kalır. Bu nedenle emilecek miktarı hesaba katarak normalden bir miktar fazla yağ enjekte edilir.

Popoya yağ enjeksiyonu sonrasında hastaların 3 hafta kadar sırt üstü yatmamaları ve otururken BBL yastığı adını verdiğimiz özel yastıklar kullanmaları gerekir. Hastalarımızdan ameliyat sonrası giydirdiğimiz korseleri 6 hafta kullanmalarını istiyoruz. Popoya yapılan enjeksiyonlar sonrası daha yuvarlak ve pürüzsüz kalçalar elde edebilmek için hastalara 3 hafta kadar vücut yağı kullanarak kalçalarına masaj yapmalarını tavsiye ediyorum.

Kalça Protezi Kullanımı

Uygun kişilerde kalça bölgesine yerleştirilecek silikon protezlerle dik ve dolgun bir popo elde edilebilir. Bu operasyonun önemli noktaları şunlardır...

Bu amaçla kullanılan silikonlar meme silikonlarından farklıdır, kalça için özel üretilirler. Meme silikonları asla bu bölgede kullanılamaz. Bu işlem öncesinde iyi bir muayene ve ölçüm yapılarak silikonun şekli ve büyüklüğü belirlenmelidir. Kesi iki kalça yarısının birleşim yerinde, kişi ayaktayken hiç görünmeyen, yatınca bu bölgedeki doğal çizgiye gizlenen yerde yapılır. Silikon kalça kasının üzerine, kasın arasına ya da altına yerleştirilebilir. En çok tercih edilen kas arası yöntemdir. Operasyon ağrılı değil ancak zahmetli bir operasyondur. Operasyondan bir kaç gün sırt üstü yatılmamalıdır. İkinci günden sonra yastıklarla desteklenerek oturulabilir. Özellikle ilk hafta ameliyat bölgesi iyi korunmalıdır. Korse kullanımı gereklidir.

Kum Saati Vücut Estetiği Operasyonu Ameliyat Süresi Nedir?

Kum saati ameliyatı, genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 3-4 saat süren bu operasyondan sonra hastalarımızı 2-3 gece hastanede misafir ediyoruz.

Kum Saati Vücut Estetiği Operasyonu Sonrası Korse Giyecek Miyim?

Kum saati ameliyatı sonrası yaptığımız baskılı pansumanları ameliyattan sonraki 3. günde çıkarıp hastalarımıza yeni korselerini giydiriyoruz. Yaklaşık 10 gün içinde hastalar normal hayatlarına dönebiliyor.

Kum Saati Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Egzersizlerime Dönebilirim?

Özellikle spor yapan hastalarımızın yaklaşık 3 hafta kadar squat ve benzeri kalça hareketleri yapmamaları gerekir. 3 haftadan sonra hastamız normal spor aktivitelerine dönmeye başlayabilir, 6 haftanın sonunda bir kısıtlama olmadan egzersizlerini yapabilir.

Kum Saati Ameliyatı Fiyatları Nedir

Kum Saati Ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Fiyatı belirleyen en önemli unsurlardan birisi de ameliyatta alınan yağların yeterliliği yada kalça protezi kullanımının olup olmayacağıdır. Fiyatı belirleyen diğer unsurlar ise ameliyatın yapılacağı hastane ve doktor seçimi olabilmektedir.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Ataşehir / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara