Lipomatik

section-c1587ec
lipomatik istanbul

Lipomatik Nedir?

Lipomatik bugün pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yağ aldırma yöntemi olarak biliniyor. Bir diğer ismiyle infrasonik lipsakşın olarak anılan bu yöntemle hem fazla yağlardan kurtulmak hem de daha sıkı bir görünüme kavuşmak mümkün oluyor. Bu uygulamada liposakşın kanülleri ileri ve geri hareket ettiriliyor ve fazla yağlar vakumlanıyor. Özetle vücutta sağlanan titreşimle cilt altı yağları azaltılıyor. Aynı zamanda yağ alınan dokularda bu yöntemle birlikte sıkılaşma sağlanıyor.

section-50a9d83

Lipomatik Nasıl Uygulanır?

Estetik kaygılar, her yaş grubundan insanı belli oranda etkilemektedir. Özellikle bölgesel yağ fazlalığına bağlı oluşan şekil bozukluklarının tedavisinde lipomatik ameliyatları ile iyi sonuçlar alınmaktadır.

Lipo kelimesi İngilizcede yağ anlamında kullanılır. Liposuction yöntemi vakumlu kanül yardımı ile yağların alınmasıdır. Lipomatik yöntemi ise, liposuction ın  özel bir cihaz yardımı ile yapılan daha yeni ve ileri bir formudur. Sağladığı avantajlarla lipomatik ameliyatı ile daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Lipomatik, kelime olarak euromi  de denilen ameliyatta kullanılan cihazın diğer adıdır. Teknik olarak incelendiğinde, titreşimli kanüllerle yağlı bölgeye ulaşılır. Ardından yağlar küçük parçalara ayrılır. Parçalama işleminin ardından vakumla, kopan vücuttan çekilir.

Bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat kararı için, uzman hekimle görüşmek gerekir. Maalesef her hasta bu yöntem için uygun değildir. Belirgin deri sarkıklıkları olan hastalar, aşırı miktarda kilo verenler için tek başına lipomatik yeterli olamayabilir ve karın germe gibi ameliyatlarla kombine etmek gerekir. Bu nedenle operasyona karar verecek doktor vücudunuzu özelliklerini ayrıntılı olarak inceler. Doğru hasta seçimi yapıldığında ya da doğru ameliyat kombinasyonu ile başarı oranı yüksektir.

Lipomatik Sonrası

Lipomatik ameliyatlarında, operasyon alanı küçükse aynı gün taburcu olunur. Operasyon sonrası çok ağrılı değildir. Daha geniş alanlara uygulandıysa bir gece hastanede yatılır. Ameliyat sonrası genellikle 3 hafta korse giyilmesi gerekir. Alan küçükse ertesi gün işe dönülebilir. Geniş alanlar opere edildiğinde işe dönüş süresi 5-7 gündür. Operasyondan sonra ilk 1-2 gün liposuction deliklerinden, akıntı gelebilir bu durum vücutta kalan sıvının boşalmasını sağlar ve hastaya bir zararı yoktur. Operasyondan 2 gün sonra duş alınabilir. Alınacak dikiş yoktur. Operasyondan sonra yürüyüşlere 1 hafta sonra tempolu sporlara ise 2-3 hafta sonra başlanabilir.

Lipomatik Ameliyatı
Lipomatik Ameliyatı

Lipomatik Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Lipomatik uygulması  vücudumuzdaki bölgesel yağlanmaları düzeltmek için yapılır. Vücuttaki bölgesel yağlanmayı düzelten  bu uygulamalar arasından Lipomatik pek çok yönden ön plana çıkmaktadır. Bu doğrultuda lipomatik yaptıranların nelere dikkat etmelidir sorusunun cevabı aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Operasyondan sonra korse kullanmak
 • Bol sıvı tüketilmelidir özellikle su ve soda
 • Beslenmeye önem verilmeli ve proteinden zengin besinler yeterince tüketilmelidir.
 • Sık yürüyüş yapılmalıdır
 • Diyet yapanlar ve zayıflamak isteyenler, aç kalmamalı ve yeterli beslenmelidirler

Operasyon sonrasında korse kullanmak çok önemlidir.

Bol sıvı almak lipomatik yaptıranlar için çok önemlidir çünkü yağ aldırma işlemi sonrasında sıvı kaybı olur bu nedenle operasyondan sonra 1 hafta boyunca bol sıvı tüketilmelidir.. Yine halsizlik duygusunun ortadan kalkmasında beslenme ve sıvı tüketimi çok önemlidir. Operasyondan sonra bol bol yürüyüş ve hareket iyileşmeyi hızlandırır. Emboliye karşı koruyudur. Bu nedenle operasyondan sonra en az günde 3 kez yürüyüş yapmak gerekir.

Lipomatik  Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Lipomatik uygulamasının klasik liposuctiona göre birtakım avantajları vardır. Bu avantajlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Daha homojen ve etkili bir şekilde yağ dokuları ortadan kaldırıldığından, çökme ya da bölgesel şişkinlik görünümü çok daha az olur.
 • Lipomatik uygulaması esnasında, gelişmiş teknikler sayesinde yağ dokusu dışındaki dokular korunur. Böylece kanama daha az olur, damar kas ya da deriye zarar verilmez. Böylelikle operasyondan sonra iyileşme süresi daha hızlı olur.
 • Operasyon sonrasında görülen kanama, morarma ya da kızarıklık gibi şikayetler, daha az ortaya çıkar.
 • Operasyon sonrası ağrı daha azdır.
 • Hastanede kalış süresi daha kısadır.
Kimler Lipomatik Yaptırabilir?

Estetik cerrahi uygulamalarında en sık karşılaşılan sorulardan biri, herkesin bu uygulamaları yaptırıp yaptıramayacağı sorusu… Kimler lipomatik ile yağ aldırabilir sorusunun cevabı ise şöyle: Eğer 18 yaşın üstündeyseniz bu yöntemle siz de yağlarınızdan bir an önce kurtulabilirsiniz. Ancak yine de doktorunuzun uygulama öncesinde herhangi bir risk durumu için sizi muayene etmesinde fayda var. Kronik sağlık sorunlarınız varsa veya bu uygulama sonucunda sağlık problemleri yaşama ihtimaliniz bulunuyorsa doktorunuzun bunu önceden belirlemesi ve sizi bu konuda mutlaka uyarması gerekiyor.

Lipomatik Her Bölgeye Uygulanabiliyor

Lipomatik uygulamasının en güzel yanlarından biri de vücudun her bölümünde bu yöntemin uygulanabiliyor olması. Yağlanma açısından vücudunuzun hangi bölgesi sizi rahatsız ediyorsa o bölgenize yönelik olarak lipomatik yağ alma yöntemine başvurabilirsiniz. Bu yöntemle en çok yağ aldırılan bölgeler ise üst kol, iç bacaklar, basenler, karın ve göğüs… Bir lipomatik seansıyla 3–4 kiloya kadar yağ dokusundan kurtulmak mümkün oluyor.

Lipomatik Ameliyatı Lokal Anestezi mi, Genel Anestezi mi?

Lipomatikte lokal anestezi de genel anestezi de uygulanabiliyor. Buna hastanın durumuna göre doktor karar veriyor. Doktorun kararını ise vücuttan çekilecek olan yağın miktarı belirliyor. Çekilecek yağ miktarı çok fazla değilse ve tek bölgeye uygulama yapılacaksa lokal anestezi ile çok daha kısa bir sürede bu operasyonu gerçekleştirmek mümkün. Ancak birden fazla bölgede lipolmatik uygulanacaksa ve çekilecek yağ miktarı da yoğunsa hastaya genel anestezi uygulanması daha uygun olabiliyor. Yine tedavinin niteliklerine, uygulanan bölgelere ve çekilen yağ oranına göre hastanın 1 aya varacak kadar, belli bir süre boyunca korse kullanması gerekli görülebiliyor.

Lipomatik ile Yağ Aldırma Ne Zaman Sonuç Verir ?

Uygulamadan verim alınabilmesi ve bu uygulamanın kalıcılığının sağlanması hastanın kendi elinde… Her estetik cerrahi uygulamasından sonra olduğu gibi lipomatik uygulamasından sonra da hastanın yaşam biçimine dikkat etmesi oldukça önemli. Beslenme alışkanlıklarını değiştirmeyen, hareketsiz bir yaşamı tercih eden kişiler tekrar yağlara “merhaba” diyebilir.
Unutmayın, sağlıklı beslenmek, düzenli olarak spor yapmak veya en azından gündelik yaşamda daha fazla harekete yer açmak kurtulduğunuz yağların size geri dönmesini engelleyecektir.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

 • +90 553 860 03 60
 • +44 776 771 98 90
 • Ataşehir / İstanbul
 • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara