Gamze Estetiği

section-c1587ec
https://www.resataktas.com/wp-content/uploads/2020/04/gamze-estetigi-570x380.jpg

Gamze Estetiği

Yanaklarda gamze olması bazı toplumlarda şansın göstergesi olarak kabul edilmiş, bazı toplumlarda melek dokunuşu olarak adlandırılmıştır. Gamze üzerine sayısız şiir ve şarkı bestelenmiştir. Tanrı vergisi olan bu anatomik oluşumun insanın gülümsemesine güzellik ve karizma kattığı kesindir.

Artık ufak bir operasyonla yanaklarda sonradan gamze oluşturmak mümkün. Düzgün yapıldığı takdirde çok kolay ve basit bir cerrahi operasyonla artık yanaklarınızda gamzeler oluşturulabilir.

section-50a9d83

Doğal yanak gamzesi, genellikle yanak kasları ( Buccinator Kas) arasında ufak bir (boşluk) olduğunda ortaya çıkar. Bu boşluğun üzerindeki cilt ve yumuşak doku içeri doğru çökerek fasiyal animasyon esnasında (mesela gülerken) gamze oluşmasına neden olur.

Tamamen lokal anestezi altında uygulanan bu yöntemde yanak içerisinden acısız bir i yapılarak gamze oluşması istenilen bölgeye kendiliğinden eriyen bir dikiş atılır. Yanak dış yüzeyinde ve cildinizde herhangi bir ameliyat yada dikiş izi olmaz.

Gamze estetiği cerrahisi tamamen lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Tüm operasyon 20 dakika kadar sürer. Operasyon sona erdiğinde yürüyerek evinize gidebilirsiniz. Günlük aktivitelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ameliyat sonrası birkaç gün boyunca doktorunuzun size vereceği ağrı kesici ve antibiyotik hapları kullanmanız gerekecek.

Gamze estetiği operasyonu ne kadar sürer?

Yaklaşık olarak 30 dakika kadar süren bir operasyonla yeni gamzelerinize kavuşursunuz. Genel anesteziye ihtiyaç duymadan sadece yanak bölgesi ilaçla uyuşturularak yapılır. Kliniğimize muayene için geldiğiniz gün eğer uygun görülürse ameliyatınız yapılabilir.

Ameliyat işe gitmeme engel olur mu?

Hayır, ameliyat sonrası hemen işinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası oluşacak ağrı çok hafiftir ve size verilecek ağrı kesici ilaçlarla tamamen ortadan kaldırılabilir. Sadece ameliyat sonrası yanaklarınızda hafif bir ödem-şişkinlik olabilir. Bu durum doğaldır ve birkaç gün içinde yok olur.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara