Dudak Dolgusu

section-c1587ec
dudak dolgusu fiyatları

Dudak Dolgusu

Dolgu yüzümüzde veya vücudumuzda bulunan doku eksiklerini düzeltmek için kullandığımız yapay veya organik materyallerin genel adıdır. Yapay dolgu maddesinin en sık kullanılan materyali hyaluronik asittir. Organik dolgu maddesi ise kişinin kendisinden alınan yağ dolgusudur.

Hyalüronik asit vücudumuzdan bulunan bir bağ dokusu maddesidir. Firmalar bunu yapay olarak üretir ve steril enjektörler içerisinde kullanıma sunarlar. Piyasa da birçok marka adı ile hyaluronik asit dolgu mevcuttur. Dolgular sadece hyaluronik asitten yapılmamaktadır ancak en sık kullanılan materyal budur.

section-50a9d83

Hyaluronik asit dolgular yapısındaki bağ dokusunun uzunluğuna göre etki süreleri artar. En kısa etki süresi olan dolgular ışık dolgusu olarak bilinen dolgulardır. Daha çok ince derili olan yüz bölgelerinde tercih edilir. Dudak dolgusu ve özellikle de göz çevresi ile göz altında bulunan tear through deformitesi dediğimiz çukurluğun düzeltilmesinde kullanılır. Işık dolgusu ince dolgu olmasına rağmen göz çevresinde bile cilt altına değil daha derine enjekte edilir. Yüzeyel enjekte edilirse alt göz kapağı derisinde pürüzlü bir görüntü ortaya çıkabilir.

Dolgular en çok dudak içine, kenarına (nazolabial), çene konturu (Marionette çizgisi) düzeltilmesi, yanak hacminin geri kazanılması ve diğer yüz bölgesi kırışıklıklarında kullanılır.

Hyalüronik asit dışında başka maddeden yapılmış dolgularda mevcuttur. Polikaprolakton (PCL) akıllı dolgu adıyla kullanılan başka bir dolgudur. En önemli özelliği enjekte edildiği doku da kollojen protein üretilmesini uyarır. Dolgu erise de doku içerisinde üretilen kollojen proteini yer kapladığı için uzun ömürlü bir sonu elde edilebilir.

Kimler dudak dolgusu yaptırabilir?

Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir. En sık dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi amacıyla yapılmakla birlikte, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince barkod çizgilerinin giderilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında da kullanılmaktadır.

Dudak dolgusu dudaklarda nelere yapılır?

Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir.

Dudak dolgusunun etkileri nasıldır?

Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak konturu ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudaklar çok hassas organlardır ve bu bölgeye yapılan işlemler ağrılıdır. Dudaklara dolgusu uygulama öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülerek 15-20 dakika bekletilir. Sonra çok ince uçlu iğnelerle enjeksiyona başlanır. 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir.

Dudak dolgusu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle sert çiğneme hareketleri, aşırı mimikler ve sıcak bir şeyler yemek ve içmek yasaktır, ruj sürülmemelidir.

Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik olur mu?

Çok nadir, İşlem sonrası minimal şişlik ve ödem olabilir, çoğu hastada kullandığımız dolgu maddesinin kıvamı çok yumuşak olduğu için şişlik ve morluk oluşmaz.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır?

Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir, vücut tarafından zamanla emilir.

Dudak dolgusunun etkisi süresi ne kadardır?

Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte 8-12 aydır.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara