burun estetiği fiyatları

  Neden Burun Estetiği Ameliyatı?

  Yaşadığımız coğrafya itibari ile genetik özelliklerimizden birisi de kemerli ve etli burun yapısıdır. Anadolu coğrafyası birçok medeniyet ve etnik kökenin harmanlandığı bir coğrafyadır. Bazı insanların burunları ince yapılı kibar ve ince derili iken, bazı insanlarımızın burunları ise aksine, kalın derili, iri ve geniş kanatlıdır. Genetik mirasımızı değiştiremeyiz ancak burun şeklimizi değiştirebiliriz. Burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti halen Türkiye de ve dünya da en çok yapılan estetik ameliyattır. Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ve sosyal medya da fotoğraf paylaşmanın trend olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu nedenle herkes güzel görünmek ve yüzünde gördüğü kusurları gidermek için çeşitli yollar aramaktadır. Bu nedenle rinoplasti en sık yapılan estetik ameliyattır. Burun estetiğinde temel amaç kişinin yüz yapısına ve estetik normlara uygun bir şekil elde etmektir, herkese aynı burun şeklini vermek değil. Burun estetiği sık yapılan ancak komplike bir ameliyattır. Başarılı bir burun estetiği ile kişilerin özgüveni ve yaşam standartları yükselmeketedir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Kimler İçin Uygun?

  Burun estetiğini aynalara küsmüş, 17.5-18 yaşını doldurmuş herkes olabilir. Tabii burada haklı sebeplere de sahip olmak gerekir. Bazen burunda mevcut basit deformiteler dolgu ile düzeltilebilmektedir. Bu tür hastaların ameliyat olmaları son derece gereksizdir. Ancak medyada yer alan bazı yazılarda burundaki şekil bozukluğu ve asimetrilerin %80-90’ının dolgu ile düzeltilebileceği bir yalandır. Bu konuda güvendiğiniz bir doktordan bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında ise hastaların operasyon için uygun olup olmadığı, ancak uzman bir estetik cerrah tarafından tespit edilebilir.

  Estetik, burun estetiği ile özdeşleşmiş bir kavram olarak, sıkça gündeme geliyor. Hastalarımızın yoğunluğundan da anladığımız üzere, genellikle bayanların tercihi olan operasyon, riskli olduğu düşüncesi ile korku yaratabiliyor. Oysa burun estetiği, sanıldığı kadar korkutucu değildir. Hastalarımızı operasyon öncesi bu konuda bilgilendiririz ki, gereksiz bir korku yaşanmasın. Ameliyat izleri ise burun içerisinde kalır ve görünmez. Operasyon öncesinde sizlerle bu konulara dair detaylı bir görüşme gerçekleştirmekteyiz ve burun kemikleri ve kıkırdakların yapısı, yüz şekli, cilt kalınlığı ve yaşınız gibi çeşitli bilgiler ışığında bir karara varmaktayız. Önemli olan sonuçtan memnun kalmanız ve yaşamınızı daha özgüvenli ve daha mutlu bir şekilde devam ettirmeniz olduğundan, her bir detay bizim için büyük önem taşımaktadır. Gördüğünüz üzere daha kaliteli bir yaşam sürmek işte bu kadar basit!

  Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır ve yaklaşık 2 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Burun estetiği açık ve kapalı olarak 2 farklı teknik ile uygulanabilmektedir. Genellikle tercih edilen açık burun estetiği tekniğidir.

  Açık ve Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

  İki teknik arasındaki temel fark burun alt kısmındaki cildin kesilmesidir. Bu kısım kesilerek ameliyat yapıldığında açık burun estetiği ameliyatı olarak isimlendirilir. Kapalı teknikte ise burun kesisi olmuyor diye düşünmek çok doğru olmaz.

  İki teknikte de amaç burun içindeki anatomik yapıları görünür hale getirmek ve daha önceden yapılan planlama doğrultusunda buruna şekil vermektir.

  Burun Estetiği Sonrası

  Ameliyattan önce gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde her hastamıza bakımlarını nasıl yapacağını, ilaçlarını nasıl kullanacağını detaylı şekilde anlatan videolar gönderiyoruz. Ameliyat sonrası bakımınız iyileşme sürecinizi direk olarak etkileyeceği için, bu konuya oldukça önem vermekteyiz.

  Ameliyattan hemen sonra oluşabilecek ödemi minimuma indirmek için hastalarımıza serin uygulama öneriyoruz. Sebzelikte saklayacakları jeller ile her saat başı 10 dakikalık serin uygulamalar cildi rahatlatacak ve ödem oluşmasını engelleyecektir.

  Hastalarımıza önereceğimiz okyanus suyu spreyini bol bol kullanmaları nefes kanallarının tıkanmaması için gereklidir. Ameliyat sonrasında burun her zaman temiz olmalıdır. Burun girişlerinde kabuklar, kan pıhtıları varsa bunlar mutlaka temizlenmeli ve dikiş yerlerine antibiyotikli krem sürülmelidir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Ağrı Ya Da Acı Hissedilir Mi?

  Ameliyat genel anestezi altında uygulandığından ameliyat süresince herhangi bir acı söz konusu olmamaktadır. Ameliyat sonrasında önceden kullanılan burun tamponları yerine rahat nefes almanın sağlanabilmesi için şu an uygulanan yeni nesil silikon destekler ağrıya yol açmamaktadır.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Morarma Ve Şişlik Olur Mu?

  Birinci haftanın sonunda burundaki alçı atel çıkartılır. Hala burundaki ve yanaklardaki gözaltı torbalarında ki şişlikler durmaktadır. Bu şişlikler ancak 15 gün içerisinde geçmektedir. Morluklar ise gitmiştir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İlaç Kullanmalı Mıyım?

  Size uygun ilaçları doktor kontrolü altın da kullanabilirsiniz.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

  Açık teknikte burun ile dudak kısmının birleşim yerinde küçük bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında hafif bir iz kalabilir. Kapalı teknikte ise bu kısımda kesi yapıldığı için iz kalma durumu oluşmaz.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Hastanede Ne Kadar Kalırım?

  Kolay bir ameliyat olup ameliyattan bir gün sonra hastaneden çıkabilirsiniz.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasu Ne Zaman Gözlük Takabilirim?

  Kemikler ile ilgili bir işlem yapılmamış ise 2. haftadan itibaren dilediğiniz güneş gözlüğünüzü kullanabilirsiniz. 3 ay sonunda ise istediğiniz gözlüğü kullanabilirsiniz.

  Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir. Fakat bazı durumlarda kulak ya da kaburgadan kıkırdak alınmasını gerektirdiğinden ameliyat süresi daha uzun olabilir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar?

  Ameliyat sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan tekniğe, teknik olarak yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özellikleri doğrultusunsa farklılık gösterebilir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ile 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Denize Girebilir Miyim?

  Burnunuzun üzerindeki plastik koruyucu çıktıktan 2 hafta sonra denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İşe Ne Zaman Başlayabilirim?

  Bu sorunun yanıtı herkes için farklı. Genel sağlığınız yerinde, spor yapıyor, sigara içmiyor, 20-40 yaşlarında iseniz ameliyat sonrası doktorunuzun verdiği bakım önerilerinizi güzelce uyguluyorsanız ameliyat sonrası 4-5 gün içinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

  Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Doktorun önerdiği miktarda sıvı alınmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca dudaklar kuru kalmamalıdır. Sürekli bir bez yardımı ile ıslatılmalıdır.

  Buruna koyulan tamponlara oldukça dikkat edilmeli ve yerinden kıpırdatılmamalıdır. Doktorunuzun söylediklerine dikkat edip yalnızca doktorun verdiği ilaçları kullanmalı ekstra ilaç almamalıdır.

  Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

  Burun estetiği fiyatları ameliyatın gerçekleştiği kliniğe ve tercih edilen hekime göre değişiklik gösterir. Burun bölgesine nasıl bir müdahale gerçekleştirileceği gibi unsurlar da fiyat noktasında belirleyici olabilir. Başta operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olmak üzere, kişinin sigortasının olup olmamasına ve sigortasının bunu karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir. Bir ameliyatta en önemli husus ameliyat sonucunun hastayı tatmin etmesidir.

  Maliyetler tabi ki önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelik her zaman mutlu olabileceğiniz bir sonuca ulaşmak olmalıdır.

  Sizleri ücretsiz muayene ve bilgilendirmek için Deluxia Palace Barbaros Mahallesi Sümbül Sokak No :5/A K:12 D:338 Ataşehir adresimize bekliyoruz.

  Summary
  Review Date
  Reviewed Item
  Burun Estetiği Ameliyatı
  Author Rating
  51star1star1star1star1star