Değişen dünyamızda saç, erkekler arasında daha genç görünmenin sembolü olmaya başlamıştır. Bu nedenle saçı dökülmeye başlayan 20’li yaşlardaki erkekler bu sorunun çözümü için bir çok yol araştırırlar. Aktarlar ve eczanelerden alınan ilaçlar, şampuan ve losyonlar denendikten sonra ki akla gelen ilk seçenek saç ekimidir. Saç ekimi yaş sınırı olmadan, donor bölge olarak isimlendirdiğimiz verici bölgede yeterli saç olduğu sürece herkese yapılabilir. Saç ekiminde teknik olarak FUE (folliküler unit ekstraksiyon) yöntemi kullanılmaktadır. Bu teknikte saç kılı kök ve onu çevreleyen dokular ile bir ünite halinde bir bütün olarak çıkartılır ve nakledilir. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat esnasında saçlı derinizi uyuşturmak için yapılan iğneler dışında acı hissetmezsiniz. Saç kökleri mikro motor kullanılarak başın arka tarafından çıkartılır. Steril izotonik serum içerisinde bekletilir. Alıcı bölgeye özel bıçaklar ile doğal saç köklerinin yönünde kanallar açıldıktan sonra, kökler tek tek ekilir. Saç ekimi işlemi sonrasında da acı olmaz. Sadece baş ta ağırlık ve dolgunluk hissi oluşur ve bu his de birkaç gün de kaybolur. Saç alınan başın arka kısmında, 1 mm den küçük delikçikler oluşur. Bu delikçikler 1 hafta 10 gün içerisinde kapanır. Yaklaşık 4-6 ay sonra göle görünür bir iz kalmaz.

  Saç Ekimi Sonrası Saçlar Tam Olarak Ne Zaman Çıkmaya Başlar?
  Ekilen saçlar 2-3 hafta sonra kısmen veya tamamen dökülebilir. Bu durumda endişe edilmemesi gerekir. Dökülen sadece greft in kıl parçasıdır. Kök saçlı derinin içerisindedir. Dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkmaya başlayacaktır. Ekilen saçların tam adaptasyonu ise 10 ay ile 1 yıl kadar sürebiliyor. Uzun gibi görünen bu süreç, sandığınızdan daha hızlı geçecek ve ne kadar da kolay bir şekilde saçlarınıza kavuştuğunuza siz de inanamayacaksınız.

  Ayrıca belirtelim ki, kendi saç kökleriniz alındığı için renk ya da saç tipinde herhangi bir farklılık görmeyeceksiniz. Üstelik saçlarınızın dökülmemeye kodlanmış olan kısmını kullanacağımız için, saçlarınızda tekrar dökülme yaşamanız pek de muhtemel değildir. Saç ekimi sayesinde siz de hayallerinize kavuşabilir, kolayca eskisi gibi saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

  Messenger

  Doktora Sor

  WhatsApp

  Şimdi Ara