silikon meme protezi fiyatları

  Meme (Göğüs) Büyütme Estetiği ve Fiyatları

  Meme büyütme (göğüs büyütme) ameliyatları genel olarak küçük, büyümesini farklı sebeplerle tamamlayamamış ya da emzirme sonrası küçülmüş memelere yapılan estetik bir operasyondur. Kadın vücudunun en önemli yapılarından biri olan ve estetik bütünlüğü tamamlayan memenin boyutu kişiden kişiye, hatta aynı kişideki iki taraf arasında bile farklılık göstermektedir. Günümüzde de sıkça yapılan meme büyütme ameliyatları ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte meme büyütme ameliyatları daha ulaşılabilir, doğal ve hızlı hale gelmiştir.

  Orantılı Bir Vücut İçin Meme Büyütme Estetiği

  Güzellik kavramı kültürel ve toplumsal yapılara göre büyük ölçüde değişim gösterse de, son dönemlerde orantılı vücut hatları güzellik anlayışı için ilk kriter olarak görülmektedir. Bu orantıyı sağlamaya yardımcı unsurlardan biri de göğüslerdir. Yeterli büyüklükte olan, iki göğsün boyut olarak birbirine eşit ve sarkık olmadığı göğüsler, kadın vücudunun bir bütün olarak güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Ancak doğumlar, kilo alıp vermeler, hormonal bozukluklar ve genetik özelliklerden dolayı çoğu kişide; göğüslerde boyut olarak farklılıklar, çok büyük veya çok ufak göğüsler ya da göğüslerde sarkmalar meydana gelebiliyor. Bu durumda göğüs estetiği ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Gereksinimleri

  * Doğum ve emzirme sonrası meme küçülmesi ve sarkması,
  * Vücutta memelerin küçüklüğünden kaynaklı orantısızlık,
  * Kilo vermeye bağlı meme küçülmesi veya şekil bozukluğu,
  * İki meme arasındaki orantısızlık,
  * Kişinin küçük memelerle kendini eksik veya özgüvensiz hissetmesi.

  Meme büyütme estetiği ameliyatlarından en sık uygulanan silikon protez ile meme büyütme ameliyatıdır. Yaklaşık 1 saat süren bir ameliyat sonunda istediğiniz meme hacmine kavuşabilirsiniz.

  Meme gelişimi temelde genetik etkenlere bağlıdır. Genellikle annenizin meme ölçüleri doğrultusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bazı kadınların meme dokusu östrojen hormonuna duyarlıdır ve ergenlikten itibaren büyür. Bazı kadınların meme dokusu ise yeterli oranda duyarlı değildir ve hamilelik döneminde bile meme hacmi değişmez. Bu durum sakin sizleri umutsuzluğa düşürmesin.

  Meme silikonlarını memeye yerleştirilirken birçok şeye dikkat etmek gerekir. bunların en başında meme silikonu ne kadar büyük olmalı ? Şimdi gelen hastalarımız genelde küçük göğüslü oldukları için büyük memelere heves duyarlar. Bu da doğaldır. Büyük silikonlar isterler. Ama biz onları uyarırız. Çünkü bir hevesle büyük göğüs isteyen hastalarımızın sonradan çok pişman olduklarını gördük. Bu yüzden kadına uygun olacak bir meme silikonu seçilmelidir.

  Yani abartmadan göğüs genişliğine uygun meme silikonu sırıtmaz ve dışarıdan bakan bir kişi için anormal gelmez. Bu yüzden en doğal görünecek şekilde büyüklüğü belirleriz. ne çok büyük ne de çok küçük ayarlanmalı ve ameliyat geçirdiği belli olmayacak şekilde kişinin hayatına devam etmesi lazımdır. Bu da doğal bir göğüs büyütme ameliyatının tek yoludur.

  Göğüs Büyütme Sonrası Ameliyat İzi Ciltte Ne Kadar Olur ?

  Meme büyütme ameliyatları sonrasında karşılaştığımız sorunların en başında meme de ne kadar iz kalır sorusu gelir. Meme büyütme ameliyatları 4-5 cm kesiler ile yapılır. Ya meme altında ki çizgiden yada meme başı etrafında ki o kahverengi yerin başladığı aradan yapılır ki, izler belli belirsiz kalsın.

  Koltuk altından meme büyütme sonrasında da, koltuk altı çizgisi kullanılacağı için orada da iz görünmez. Fark edilmez bir yapıda kalır. Zaten ortalama olarak bir sene sona bu izler kaybolma derecesine gelir. Ayrıca esmer tenli kadınlarda ameliyat izi daha az fark edilir. Beyaz tenli kadınlar burada biraz dezavantaj yaşasalar da, sonuç olarak iki grupta mutsuz olmaz.

  Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Dönem

  Ameliyata karar veren kişi önce kesinlikle göğüs muayenesi yaptırmalıdır. Ameliyat için yaş genellikle ergenliğin ve vücut gelişiminin tamamlandığı 18 yaş civarıdır. 40 yaş ve üzeri her kadın meme büyütme ameliyatından önce mamografi ve meme ultrasonu çektirmeli ve doktoruyla değerlendirip öyle karar vermelidir.

  Ameliyat için üst yaş sınırı yoktur. Ameliyat olmaya engel herhangi bir sağlık problemi bulunmayan her kadın meme büyütme ameliyatı olabilir.

  Ameliyat öncesi yapılması gereken bazı rutin tahlil ve tetkikler mevcuttur. Ameliyata engel herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığına bakılır. Kullanılan ilaçlar, sahip olunan hastalıklar ve daha önce olunan ameliyatlar hakkında hekime detaylı olarak bilgi verilir.

  Sadece meme şekli ve büyüklüğü değil aynı zamanda kişinin boyu, göğüs yapısı, deri yapısı, sarkma veya diklik durumu da kişiden kişiye hatta iki meme arasında bile farklılık göstermektedir. Bu yüzden her memeye kendi özgün durumu içinde müdahale yapılmaktadır. Bu sebeple ameliyat öncesi yapılacak muayeneler ve ölçümler karar vermede olukça önemlidir.

  Meme Protezinin Şekli ve Ömrü

  Meme protezleri başlıca iki gruba ayrılır:

  * Yuvarlak
  * Damla (anatomik)

  Damla protezler doğal meme görünümüne daha yakındır çünkü meme ucu ve altında kalan kısım daha dolgundur. Damla protezler meme dokusunun yok denecek kadar az olduğu durumlarda en çok tercih edilen protezlerdir.

  Ancak kişinin vücut yapısına en uygun protez hekim tarafından muayeneler sırasında belirlenebilmektedir. Bu noktada doktor ve hasta ortak bir karar vermelidir.

  Meme protezleri farklı en, boy ve yükseklik kombinasyonlarıyla üretilir böylece her vücuda uygun protezi bulmak mümkündür. Seçilecek meme protezinin şekli ve boyutuna hastanın istek ve beklentileri ve plastik cerrahın tavsiyeleriyle ortaklaşa karar verilir.

  Meme Protezinin Ömrü

  Son jenerasyon meme protezlerinin son kullanma tarihi yoktur. Fakat farklı sebeplerle uzun vadede protezlerde deformasyonlara rastlanabilir. Bu vade ortalama 15 yıldır. Bu süre içerisinde memelerde sarkma ve gevşeme de meydana geleceğinden ikinci bir operasyonla hem sarkan ve gevşeyen memeler toparlanır hem de protezler değiştirilir.

  Bununla birlikte kişinin vücut yapısı ile ilgili olarak protez etrafında zaman içerisinde bir kapsül oluşumu gözlenebilir. Kimilerinde yıllarca oluşmayan kapsül kimilerinde ilk birkaç yıl içerisinde oluşabilmektedir. Bu durumlarda da protezin ve kapsülün çıkartılarak tekrar bir protez takılması gerekebilmektedir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Dönem

  Ameliyat genel anestezi altında ortalama 45dk-1 saat içerisinde yapılabilmektedir. Hastalar ameliyattan bir gün sonra evlerine dönebilirler. Ağrı kesicilerle giderilen ağrıları olabilir. Birkaç gün pansuman takibi sonrasında bir hafta içinde normal hayatlarına dönebilirler. Kolları ve göğüs kaslarını zorlamayan her türlü spor aktivitesi yapılabilir. İlk 3 hafta hastanın kollarını yukarıya kaldırmaması ve ağır şeyler taşımaması önemlidir. Ameliyat sonrası yaraların iyileşme hızına bağlı olarak 1-2 ay izlerin direkt güneşe maruz kalmaması, yara izlerinin kalıcılığı sebebiyle çok önemlidir. Egzersiz yapacak hastalar doktorun tavsiye ettiği sutyeni kullanmalıdır. İlk 3 ay telsiz ve yumuşak dokulu sutyenler kullanılmalıdır. Ameliyat emzirmeye engel değildir.

  Göğüs Büyütme sonrası Meme başında (ucunda) hissizlik Olur mu ?

  Meme büyütme ameliyatı sonrasında çok rastladığımız bir durum değildir. Bazen bu komplikasyon gerçekleşebilir. Bunun sebebi de, meme silikonunu yerleştirirken kas dokusu kesilir. Bu kesme işlemi esnasında meme ucuna giden sinirlerin kesilmesi ile olur. Tabi ki kalıcı olmaz. Ortalama bir sene sonra bu hissizlik durumu gider. Ama gitmeyen hastalarda mevcuttur.

  Meme (Göğüs) Büyütme Estetiği Sonrası Emzirme Problemi Yaşanır mı?

  Bu konuda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de süt verme ile ilgilidir. Silikon protezler meme altına yerleştirildiği için süt kanalları zarar görmez ve emzirme problem yaşamazsınız.

  Sizin meme dokunuz, cilt altı yağ dokusu kalınlığınız ve toraks dediğimiz göğüs kafesi yapınıza bağlı olarak bedeninize uygun protez belirlenir ve ameliyatta bu protez size yerleştirilir. Ameliyat sonrasında da kullanılan protezin garanti belgesi ve uluslararası geçerliliği olan seri numarasının yazılı olduğu kartı doktorunuzdan istemeyi unutmayın.
  Meme protezleri kas üstü veya kasaltı uygulanır. Özellikle çok zayıf hastalarda protez kas altı yerleştirmek gerekebilir. Yapılan çalışmalarda kas altı veya kas üstü protez ameliyatının uzun vadeli olarak komplikasyon farkı olmadığını göstermiştir. Bu konuda doktorunuzdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  En önemli ve hastalarımıza mutlaka bilgisini verdiğimiz risk ise kapsül kontraktürü olarak anılan vücudun proteze karşı oluşturduğu reaksiyonel zardır. Ancak bu durum yeni teknolojiler ile üretilen protezlerde minimal seviye ye indirilmiştir.

  Meme (Göğüs) Büyütme Estetiği Sosyal Yaşantınızı Etkilemesin!

  Sosyal yaşamınızı olumsuz etkileyen bu görsel problem, gördüğünüz üzere, uzman ellerde kolayca çözülebiliyor ve daha özgüvenli olmanızın da temelini oluşturuyor. Özgüven kırıcı ve bayanları derinden etkileyen bir sorun olması sebebi ile ertelenmemesi, en doğru seçim olacaktır. Zamanınızı harcamanız için hiçbir sebep yok. Bu duruma mahkûm değilsiniz. Güvenilir bir şekilde meme estetiği yaptırabilir, hayatınıza daha güzel bir şekilde devam edebilirsiniz. Tıp dilinde “Augmentation Mammaplasty” olarak bilinen meme büyütme estetiği sayesinde istediğiniz ölçülere kavuşmanız artık bir hayal değil!

  Silikon ile Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

  Meme büyütme ameliyatının fiyatını belirlemek aslında hastanın elindedir. Yani kullanılmak istenene silikon damla protez mi, veya sonradan solisyon kullanılarak içeride iken şişirilen silikonlardan mı hasta kullanmak ister buna göre ücret ortaya çıkar. Birde ameliyatın yapılacağı hastanenin seçimi konforu ve lüksü de bu ameliyatın fiyatını etkiler.

  Aslında net fiyat vermek gerçekten çok zordur. Muayene olmadan bu ameliyat hakkında fiyat vermek oldukça zordur.