silikon meme protezi fiyatları

  Meme (Göğüs) Büyütme Estetiği ve Fiyatları

  Meme estetiği ameliyatlarından en sık uygulanan silikon protez ile meme büyütme ameliyatıdır. Yaklaşık 1 saat süren bir ameliyat sonunda istediğiniz meme hacmine kavuşabilirsiniz.

  Meme gelişimi temelde genetik etkenlere bağlıdır. Genellikle annenizin meme ölçüleri doğrultusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bazı kadınların meme dokusu östrojen hormonuna duyarlıdır ve ergenlikten itibaren büyür. Bazı kadınların meme dokusu ise yeterli oranda duyarlı değildir ve hamilelik döneminde bile meme hacmi değişmez. Bu durum sakin sizleri umutsuzluğa düşürmesin.

  Meme silikonlarını memeye yerleştirilirken birçok şeye dikkat etmek gerekir. bunların en başında meme silikonu ne kadar büyük olmalı ? Şimdi gelen hastalarımız genelde küçük göğüslü oldukları için büyük memelere heves duyarlar. Bu da doğaldır. Büyük silikonlar isterler. Ama biz onları uyarırız. Çünkü bir hevesle büyük göğüs isteyen hastalarımızın sonradan çok pişman olduklarını gördük. Bu yüzden kadına uygun olacak bir meme silikonu seçilmelidir.

  Yani abartmadan göğüs genişliğine uygun meme silikonu sırıtmaz ve dışarıdan bakan bir kişi için anormal gelmez. Bu yüzden en doğal görünecek şekilde büyüklüğü belirleriz. ne çok büyük ne de çok küçük ayarlanmalı ve ameliyat geçirdiği belli olmayacak şekilde kişinin hayatına devam etmesi lazımdır. Bu da doğal bir göğüs büyütme ameliyatının tek yoludur.

  Göğüs Büyütme Sonrası Ameliyat İzi Ciltte Ne Kadar Olur ?

  Meme büyütme ameliyatları sonrasında karşılaştığımız sorunların en başında meme de ne kadar iz kalır sorusu gelir. Meme büyütme ameliyatları 4-5 cm kesiler ile yapılır. Ya meme altında ki çizgiden yada meme başı etrafında ki o kahverengi yerin başladığı aradan yapılır ki, izler belli belirsiz kalsın.

  Koltuk altından meme büyütme sonrasında da, koltuk altı çizgisi kullanılacağı için orada da iz görünmez. Fark edilmez bir yapıda kalır. Zaten ortalama olarak bir sene sona bu izler kaybolma derecesine gelir. Ayrıca esmer tenli kadınlarda ameliyat izi daha az fark edilir. Beyaz tenli kadınlar burada biraz dezavantaj yaşasalar da, sonuç olarak iki grupta mutsuz olmaz.

  Göğüs Büyütme sonrası Meme başında (ucunda) hissizlik Olur mu ?

  Meme büyütme ameliyatı sonrasında çok rastladığımız bir durum değildir. Bazen bu komplikasyon gerçekleşebilir. Bunun sebebi de, meme silikonunu yerleştirirken kas dokusu kesilir. Bu kesme işlemi esnasında meme ucuna giden sinirlerin kesilmesi ile olur. Tabi ki kalıcı olmaz. Ortalama bir sene sonra bu hissizlik durumu gider. Ama gitmeyen hastalarda mevcuttur.

  Meme (Göğüs) Büyütme Estetiği Sonrası Emzirme Problemi Yaşanır mı?

  Bu konuda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de süt verme ile ilgilidir. Silikon protezler meme altına yerleştirildiği için süt kanalları zarar görmez ve emzirme problem yaşamazsınız.

  Sizin meme dokunuz, cilt altı yağ dokusu kalınlığınız ve toraks dediğimiz göğüs kafesi yapınıza bağlı olarak bedeninize uygun protez belirlenir ve ameliyatta bu protez size yerleştirilir. Ameliyat sonrasında da kullanılan protezin garanti belgesi ve uluslararası geçerliliği olan seri numarasının yazılı olduğu kartı doktorunuzdan istemeyi unutmayın.
  Meme protezleri kas üstü veya kasaltı uygulanır. Özellikle çok zayıf hastalarda protez kas altı yerleştirmek gerekebilir. Yapılan çalışmalarda kas altı veya kas üstü protez ameliyatının uzun vadeli olarak komplikasyon farkı olmadığını göstermiştir. Bu konuda doktorunuzdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  En önemli ve hastalarımıza mutlaka bilgisini verdiğimiz risk ise kapsül kontraktürü olarak anılan vücudun proteze karşı oluşturduğu reaksiyonel zardır. Ancak bu durum yeni teknolojiler ile üretilen protezlerde minimal seviye ye indirilmiştir.

  Meme (Göğüs) Büyütme Estetiği Sosyal Yaşantınızı Etkilemesin!

  Sosyal yaşamınızı olumsuz etkileyen bu görsel problem, gördüğünüz üzere, uzman ellerde kolayca çözülebiliyor ve daha özgüvenli olmanızın da temelini oluşturuyor. Özgüven kırıcı ve bayanları derinden etkileyen bir sorun olması sebebi ile ertelenmemesi, en doğru seçim olacaktır. Zamanınızı harcamanız için hiçbir sebep yok. Bu duruma mahkûm değilsiniz. Güvenilir bir şekilde meme estetiği yaptırabilir, hayatınıza daha güzel bir şekilde devam edebilirsiniz. Tıp dilinde “Augmentation Mammaplasty” olarak bilinen meme büyütme estetiği sayesinde istediğiniz ölçülere kavuşmanız artık bir hayal değil!

  Silikon ile Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

  Meme büyütme ameliyatının fiyatını belirlemek aslında hastanın elindedir. Yani kullanılmak istenene silikon damla protez mi, veya sonradan solisyon kullanılarak içeride iken şişirilen silikonlardan mı hasta kullanmak ister buna göre ücret ortaya çıkar. Birde ameliyatın yapılacağı hastanenin seçimi konforu ve lüksü de bu ameliyatın fiyatını etkiler.

  Aslında net fiyat vermek gerçekten çok zordur. Muayene olmadan bu ameliyat hakkında fiyat vermek oldukça zordur.

  Summary
  Review Date
  Reviewed Item
  Göğüs Büyütme Fiyatları ve Silikon Meme İmplantı Uygulamaları
  Author Rating
  51star1star1star1star1star