meme küçültme ameliyatı

    Meme Küçültme Ameliyatı

    Hafif/orta büyüklükte bir meme çekici gözükse de, D cup size ın üzerindeki büyük meme, sahibine büyük oran da eziyet verir. Yazın terleme ve meme altında oluşan pişikler, kişinin kendine uygun kıyafet bulamaması, diğer insanların bazen rahatsızlık veren bakışları, memeleri saklamak için kambur yürümek, omuzda sütyen baskısına bağlı oluşan his ve sırt ağrısı cabasıdır.

    Büyük meme yani gigantomasti sadece doğum yapmış kadınların sorunu değildir. Genç doğum yapmamış bayanlarda büyük meme nedeni ile bize başvurmakta ve ameliyat olmaktadırlar. Bu durumda en çok sorulan sorulardan birisi de süt verme ile ilgilidir. Süt bezleri meme dokusuna yayılmıştır ve süt kanalları meme başına ışınsal şekilde gelir. Meme küçültme ameliyatında, memenin boyutlarına bağlı olarak meme başının altındaki bir miktar doku yu korumaktayız. Koruduğumuz bölgedeki süt bezleri süt üretecektir. Bu nedenle ileride hamilelik durumunda %70-80 oranında süt verebilirsiniz. Meme küçültme ameliyatı sonrasında ters T şeklinde iz kalmaktadır. Bu izler 6 ay 1 yıl arasında iyileşir. Özellikle evlenmemiş hastalarımızın sorduğu bir diğer soruda hamilelik ve kilo alıp verme sonrası memeler deforme olur mu? Bu sorunun cevabını vermek bizim açımızdan zor. Çünkü bu tamamen sizin hamilelikte ne kadar kilo alacağınız ve memelerinizin ne kadar büyüyeceğine bağlı. Şu bilgi mutlak doğru ki, ameliyat olmaz ve hamile kalırsanız çok büyürler ve daha çok deforme olurlar. Ameliyat olduktan sonra bu oran çok azalacaktır. Ancak ne kadar deformasyon meydana gelir, bunu söylemek kolay değil. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürmektedir. 1 gece hastanede kalırsınız. 1. Gün sabahı memeye yerleştirilen dren dediğimiz tüpler çekilir ve taburcu edilirsiniz. 4 gün sonra banyo yapabilirsiniz. 1 hafta sonra işinize geri dönebilirsiniz.

    Büyük meme ile yaşamak zorunda değilsiniz. Meme küçültme ameliyat ile vücut ölçünüze uygun bir memeye sahip olmanız için bizi aramanız yeterli.