Vaser Liposuction ile Yağ Aldırma

section-c1587ec
vaser liposuction

 

Klasik liposuction yöntemini tahtından eden Vaser Liposuction, kişiyi bölgesel yağlardan kurtarıyor. Üstelik daha hızlı ve kısa bir iyileşme dönemi, daha az ağrı ve beraberinde getirdiği bir çok avantajla. Eğer “ne kadar spor ve diyet yapsam da şu bölgedeki yağlar bir türlü gitmiyor, düzenli spor yapamıyorum, bölgesel yağlarımdan kurtulmak istiyorum” cümlelerinden biri ya da birkaçı sizin için geçerliyse; günümüzdeki tercih edilen en iyi liposuction yöntemi olan Vaser Liposuction için uygun bir adaysınız demektir.

section-50a9d83

Vaser Liposuction ile Yağ Aldırma

Vaser Liposuction temel mantığında klasik liposuction ile aynı olsa da, uygulanış sırasındaki ultrasaund teknolojisi ile yanına birçok artı katarak klasik liposuction’dan ayrılıyor. Peki bu ultrasonik liposuction, yağ dokusuna nasıl etki ediyor? İşte bu sorunun cevabı Vaser Liposuction’u, klasik liposuction yönteminden ayıran en önemli özellik. Ultrasaund ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor ve parçalanıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor. Böylece klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor. Üstelik high defination olarak da adlandırılan Vaser Liposuction’da (vaser hi def) baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapabilmek de mümkün.

Vaser Liposuction’nun en önemli özelliği ise bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, dolgu olarak kişinin kendi vücudunda yeniden kullanılabiliyor. Yani Vaser Liposelection ile hem daha düz bir karına sahip olabilir, hem de karın bölgenizden alınan fazla yağ hücrelerini göğüslerinize dolgunluk vermek, bacaklarınızdaki eğriliği gidermek, yüzdeki çizgilerinizi doldurmak ya da dudaklarınızı dolgunlaştırmak için kullanabilirsiniz. Yani bir yandan incelip, bir yandan da gençleşebilmek Vaser Liposuction ile mümkün. Kişinin kendi yağı ile yapılan bu dolguların ortalama %30 kadarı, uygulandığı alanda ömür boyu kalıcıdır. Geri kalan %70 orandaki dolgu ise kişiden kişiye değişen bir periyodla zaman içinde erir.

Vaser Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Vaser Liposuction yönteminin bir diğer önemli avantajının ise kişinin çok daha az ağrı hissetmesi ve cilt yüzeyinde minimum düzeyde morluk oluşmasıdır. İyileşme dönemi kısadır ve sonuçları oldukça etkilidir. Çünkü yağ alımı sırasında şiddetli morluk ve ödeme neden olabilecek işlemler; Vaser’de yağ dokusu ultrasaund ile sıvılaştırıldığı için çok daha kolay ve zahmetsizce alınır. Vaser liposuction sonrası spor için, kişi doktorunun kararıyla bir ay sonra hafif spor yapmaya başlayabilir.

Peki Vaser Liposuction Olmak İsteyen Hastaları Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Vaser Liposuction sadece tek bir alana uygulanabileceği gibi, birkaç problemli bölgeye aynı anda kombine bir şekilde de yapılabilir. Erkeklerde meme dokusunun fazla gelişmesi de, vaser liposuction ile jinekomasti yapılarak kolay ve etkili şekilde tedavi edilmektedir. Kadınlarda ise en sık tercih edilen bölgeler karın, basen, kollar ve gıdı bölgesidir. Vaser istenmeyen yağların birikmiş olduğu tüm bölgelere uygulanabilir. İç bacak, dış bacak, diz içleri, sırt, bel ve göğüsler bunlara örnek olarak sayılabilir. Eğer tek ve küçük bir alan yapılacaksa lokal anestezi tercih edilebilir. Ancak geniş bir alanda uygulanacaksa hastaya sedasyon ya da genel anestezi uygulanır.

Tek alan Vaser Liposuction işlemi ortalama olarak 1 saat sürer, alan çoğaldıkça süre uzar. Ameliyat sonrasında hastaya özel bir korse giydirilir ve verilen güçlü ağrı kesiciler ile hasta ilk saatlerini dahi oldukça konforlu ve ağrısız bir şekilde geçirir. Uyanan hastaya yaklaşık 3 saat içinde ilk yürüyüşü yaptırılır ve doktor kararı ile hasta yatış gerekmeden taburcu olabilir. Ancak birden çok alana yapılan Vaser Liposuction’dan sonra hastanın ilk gecesini daha konforlu atlatabilmesi için hastanede kalması istenebilir. Yurt dışından gelen hastalar 3. gün uçağa binerek ülkelerine dönüş yapabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

Vaser Liposuction sonrası hastamızdan korsesini 3 hafta boyunca kullanmasını isteriz. Morlukların şiddeti hafiftir ve çok hızlı iyileşir. Her cerrahi işlemde olduğu gibi, iyileşme döneminde vücut bir miktar ödem toplayabilir. Ancak vaser lipo yaptıranlar, ilk haftadan sonra ödemlerin inmesiyle incelme etkisini görür ve bu etki 10. günden itibaren oturur.

En sık sorulan sorulardan biri de “Bu ameliyat yazın olmak için uygun mudur” şeklindedir. Aslında her operasyon, her mevsim yapılabilir. Hava şartları iyileşme dönemine pozitif ya da negatif bir etki yapmaz. Ancak Vaser Liposuction sonrası korse kullanımı, aşırı sıcaklarda dış mekanda bulunmak zorunda kalan hastalar için sıkıntılı olabilir. Eğer yazın vaser liposuction olanlar, iyileşme dönemini serin bir ortamda geçirecekse, işlemin yazın yapılmasında da hiçbir mahsur yoktur. Tatilde ise denize ya da havuza girmek Vaser Lipo sonrası hiçbir sorun yaratmaz. Yara izlerini güneşten korumak yeterlidir. Vaser Liposuction yönteminde küçük deliklerle deri altına giriş yapıldığı için, bu yara izlerini güneşten korumak hasta için oldukça kolay olacaktır.

Yıllarca diyet ve spor yaparak sizi bir türlü terk etmeyen fazla yağlarınızdan kurtulmak Vaser Liposuciton ile artık çok daha kolay ve konforlu. İhtiyacınız olan şey; karar vermek ve iyileşme döneminiz için takviminizden rahat bir 3 gün seçmek. Gerisi bir yandan incelmek, bir yandan da kendi yağlarınızla gençleşmek…

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction fiyatları, belirleyen temel etkenler vaser liposuction cihazının en son teknoloji olması ve bunu uygulamış olduğumuz hastane koşulları.

İyi bir hastanede en son teknolojiyle yapılan vaser liposuction normal liposuctiondan biraz fazla olabilmektedir. Bundan dolayı aslında baktığımızda kar-zarar dengesi yapılan işlemde ve ameliyat sonrasındaki beklemiş olduğumuz sonucu en iyi şekilde alabileceğimiz için bu teknolojiyi kullanmak daha avantajlı gibi görünmektedir. Bundan dolayı vaser liposuction'un çok aşırı pahalı olduğunu düşünen kişiler için bunun o kadar da çok pahalı olmadığını söyleyebilirim.

Vaser liposuction’ un diğer ameliyatlara göre en büyük avantajı nedir ?

Vaser liposuction yağları parçalayarak vücuttan atıyor. Bunun dışında o bölgeye belirgin bir ısı artışı sağlıyor ciltte sıkılaşma ve yağ dokusunda homojen bir dağılım ortaya çıkıyor ve buna bağlı olarak homojen bir şekilde yağ dokusu alınıyor. Bu da normal liposuction operasyonun en fazla görülen komplikasyonu olan dalgalanmanın çok daha az görülmesine neden oluyor.

Vaser liposuction’ da tek seferde alınacak yağ miktarı belirlenebiliyor mu ?

Bu durum kişiden kişiye her kişinin vücut ağırlığına bağlı olarak değişmekte. Öncelikle liposuction bir kilo verme operasyonu değildir ama zaman zaman kilo veremeyen hastalarda bu işlemi uygulamaktayım.

Vücut ağırlığının yüzde onu bizim için sınır değerdir. Bugüne kadar 13 15 litre kadar aldığımız hastalarımız oldu ama bunu çok fazla tercih etmiyorum. Çok kilolu hastalarda üst limitlerimiz bu kadar ama genelde maksimum 6 – 8 kilolarda kalmaya çalışıyorum.

Vaser liposuction sonucu ne zaman elde edilir ?

Vaser liposuction sonuçlarını 3 ile 6 ay arasında görmekteyiz. Özellikle ilk bir ayda hastanın ödem şişme morluk gibi şikayetleri belirgin bir şekilde geçmekte ve %70 – %80 sonucu görmekteyiz. Gerçek sonucu görmemiz 3 ile 6 ay arasında gerçekleşmektedir.

Vaser liposuction ameliyatı için yurt dışından gelen hastaların İstanbul'da kalma süresi nedir ?

Hasta sadece Liposuction olacaksa 5 – 6 gün yeterli, kombine ameliyatlar yapılacaksa beraberinde bu sürenin 7 – 10 güne çıkmasını bekliyoruz.

2024 Vaser Liposuction Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Bize Ulaşın!

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara