Burun Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

burun estetigi kac-saat surer

Burun estetiği ameliyatı kaç sürer? Burun estetiği ameliyatından sonra hastanede kalmak gerekir mi?

Burun estetiği ameliyatı, mevcut duruma göre belirlenen ameliyat seyrine göre şekillenecek ve buna göre bir süre sonunda tamamlanacaktır. Bu da 2 ile 2,5 saat arasında bir süre demektir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama olarak bir burun estetiği ameliyatının bu süre zarfında tamamlanması gerekir. Operasyon sonrasındaki gece ise hastanede kalınması tavsiye edilmektedir. Doktorunuz aksini belirtmedikçe ve farklı bir durum söz konusu olmadıkça 1 gece hastanede kalınması yeterli olacaktır.

Burun estetiği ameliyatı sonrası ağrı çok olur mu?

Burun estetiği ameliyatı klasik tampon uygulaması yapılmadığı sürece ağrısız bir işlem olarak tanımlanır. Ameliyat sonrasında rahatça nefes alınması hedeflendiğinden, silikon destekler kullanılır ve bunlar da ağrıya yol açmazlar. İyileşme sürecinde ise güneşten korunmanız ve de baskıya karşı korunmanız yeterlidir. Ayrıca operasyon sonrasında ortalama 1 haftalık süreçte sürekli kontrollere tabi tutulursunuz.

Burun estetiği ameliyatında tampon kullanmak gerekli midir?

Burun estetiği ameliyatlarında tampon kullanımı klasik bir uygulamadır. Ancak günümüzde bunun yerine daha fonksiyonel uygulamalar tercih edilmekte. Üstelik böylece daha rahat nefes alınması sağlanmaktadır. Burun içerisine yerleştirilen yara stablizasyonu sağlayan silikon destekler çok daha işlevsel olmaktadır. Kısacası tampon kullanımı artık eskiye nazaran çok da tercih edilmeyen bir uygulama olarak ifade ediliyor. Kişisel bir durum, bir gereklilik söz konusu olmadığı sürece de tampon yerine silikon destek kullanılacaktır.

Burun estetiği ameliyatı sonrası iş hayatına ne zaman dönebilirim?

Burun estetiği ameliyatının ardından ortalama 5. Günde iş yaşamınıza dönebilirsiniz. Ancak ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere özen göstermek gerekiyor. 1 ay süresinde ağır sporlardan kaçınmak gerekli ve 6 hafta boyunca solaryum ve yoğun güneşten kaçınılmalıdır. Güneş ışınları ödemin artmasına sebep olabilir. Ameliyatın ardından 2. gün hafif bir şekilde dişler yıkanabilir. Katı yiyecekler tüketmek, uzun süre konuşmak, kahkaha atmak da bir süre dikkat edilmesi gereken durumlardır. Ayrıca ameliyatın ardından 1 hafta gibi bir süre boyunca aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alınmaması gerekir. Kısacası 5. günden sonra iş yaşamınıza dönebilseniz de uzun süre kendinize dikkat etmeniz gerekir.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara