Bacak Germe Estetiği Liposuction Yöntemiyle mi Yapılıyor?

bacak germe ameliyati

Bacak Estetiği

Yaşlılığa bağlı olarak deri sarkmalarının meydana gelmesi gayet normal ancak bunun tek nedeni yaşlanma değildir. Aşırı stres, spor yapmayan beden ve daha da önemlisi hareketsiz bedenlerde özellikle bacak bölgesinde yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelecektir. Bu sarkmalar erken teşhis edildiği takdirde liposakşın tedavisi ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir ancak deride meydana gelen sarkma, derinin tam olarak gevşemesi ile oluşmuşsa ameliyat şarttır.

Bacak germe estetiği ameliyatı yaklaşık 2 saat kadar sürüyor ve ameliyat sonrası herhangi bir şekilde ağrı durumu da söz konusu değildir. Genel anestezi destekli bir ameliyat modeli olduğu için hasta ve hekim konforu da üst düzeydedir. Ameliyat sonrası bacak iç kısmında şişlik, morarma ya da kızarma gibi sorunlar görülebilir ancak bu sorunların geçici olduğunu da bilmenizde fayda var.

Bacak Germe Nedir?

Sarkan derideki fazlalık, orantılı bir şekilde alınarak dikim işleminin yapılması eylemine verilen addır. Bacak bu sayede daha gergin bir görüntü sergileyecek ve görsel olarak da hoş bir duruşa sahip olacaktır. Bacak bölgesinin iç ve arka kısmında yer alan sarkık ya da fazlalık gibi görünen yağ dokusunun eksize edilmesi eylemi olarak da bir tanımlama yapmak mümkündür. Bu ameliyatlarda eğer ihtiyaç olursa yardımcı müdahale olarak liposakşın tedavisi de gerçekleştirilebilir.

Hangi Durumlarda Bacak Germe Estetiği Yapılabilir?

Deride gevşeme ve sarkma çok yoğun bir şekilde görülmüyorsa ameliyata gerek duyulmayacaktır ancak gevşeme oranı çok fazla ise ve liposakşın tedavisi ile sorunu ortadan kaldırmak mümkün değilse ameliyat şart hale geliyor. Derideki abartılı sarkmalar ve gevşemeler, bacak germe estetiğini doğuracak olan durumlardan en önemlileridir. Çarpık bacak ya da kalın bacak gibi sorun yaşayan kimseler de ameliyat dahilinde değerlendiriliyor. Aynı şekilde diz çevresindeki kalınlık ve incelik orantısında sorun olan kimseler için de bu ameliyat tavsiye ediliyor.

Bacak Germe Estetiği Liposuction Yöntemiyle mi Yapılıyor?

Bacak germe estetiği cerrahi yöntem ile gerçekleştiriliyor. Doğrudan liposuction yöntemi ile yapıldığını söylemek kesinlikle yanlıştır ancak ameliyat esnasında eğer hekim gerekli görürse liposuction tedavisi de tercih edilebilir ve bir yardımcı yöntem olarak uygulanabilir.

Bacak Germe Estetiği Ameliyatı Öncesi

Bacak germe estetiği ameliyatı öncesi hastaları birtakım tetkikler bekliyor olacaktır. Bu tetkiklerden bir tanesi anestezi muayenesidir. Genel anestezi destekli bir ameliyat olduğu için hastanın ameliyat esnasında anesteziye nasıl tepki vereceği ve sonrasında neler yaşanacağı da bu tetkikler ile ortaya koyuluyor. Fiziki muayene de bu tetkikler arasında yer alan bir diğer aşamadır. Elle ve gözle yapılan muayene sonrası ameliyat ile ilgili planlama süreci karşınıza çıkıyor. Yağ ölçüm testleri ve kan testlerinin yanı sıra rutin ameliyat testleri ile birlikte bu süreç geride bırakılacaktır.

Bacak Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası

Bacak germe estetiği ameliyatı sonrası hastayı rahatsız edecek ve gündelik hayatını sekteye uğratacak derecede bir ağrı söz konusu değildir. Ameliyat genel hatları ile ele alındığında ağrılı bir ameliyat olmadığını söylemek de mümkündür. Ameliyat sonrası eğer ihtiyaç görülürse hekimleriniz tarafından ağrı kesici tavsiyesinde bulunulacaktır. Hareket kabiliyetiniz ilk etapta kısıtlanabilir ancak ameliyattan hemen sonra yani aynı gün ayağa kalkabilir ve hafif yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Bacak iç kısmında meydana gelen morluklar ya da kızarıklıklar endişelenmenizi gerektirecek sorunlar değildir ve iyileşme süreci ile birlikte kısa sürede ortadan kalkacaktır. Seyahat için de ameliyat sonrası çok fazla dinlenmenize gerek kalmıyor ve yaklaşık 2 gün sonra seyahat için hazır hale geliyorsunuz. Yine 2 ila 3 gün sonra banyo yapabilir ve sorunsuz bir şekilde bedensel temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Tam iyileşme süreci ise 10 günlük bir zaman dilimini kapsıyor. 10 gün sonra hareket kabiliyetiniz tam olarak kazanılmış olacaktır. İş hayatına dönmek için de 1 haftalık bir süre yeterlidir ancak ağır işlerde çalışıyorsanız bu süreyi biraz daha uzatabilir ve istirahat raporu da alabilirsiniz. Spora başlamak için aceleci davranmamanız gerekiyor ve ağır işler için de aynı hassasiyeti göstermenizde fayda vardır. 4 hafta kadar sonra kendinizi hazır hissediyorsanız hafif sporlar ile başlayabilir ve gün geçtikçe ağırlaştırabilirsiniz. Ameliyatı sonrası hastanın göstereceği hassasiyet, iyileşme sürecini de her daim olumlu yönde etkileyecektir. Özellikle doktorunuz tarafından ilaç tavsiyesinde bulunulmuş ise ilaçları da düzenli kullanmak gerekiyor. Ağrı kesiciler, eğer varsa ağrılarınızı dindirecek ve gece uykularınızı da belli oranda düzene sokacaktır. Tedirgin olacağınız ya da endişe edeceğiniz bir ameliyat değildir ve yazımızın başında da belirttiğimiz gibi başarı oranı her geçen gün biraz daha yükseliyor ve aynı oranda hekim sayısında da büyük bir artış var.

Bacak Germe Ağrılı Bir Ameliyat mı? Ağrılar Ne Zaman Geçer?

Ağrılı bir ameliyat diyerek hastaları korkutmak yanlış olacaktır. Evet ameliyat sonrası hafif de olsa ağrılarınız olacaktır ancak birkaç gün içerisinde bu ağrılardan kurtulacak ve gündelik hayatlarınıza da kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Ağrıların şiddeti arttığı takdirde doktorunuzdan yardım alabilir ve ilaç tedavisine başlayabilirsiniz. Birçok doktor ameliyat sonrası süreci daha sağlıklı geçirmeniz adına reçete yazmayı tercih ediyor.

Bacak Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

2 saatlik bir operasyon sizleri bekliyor. Genel anestezi uygulaması ile birlikte hasta konforunda herhangi bir sorun yaşanmıyor ve aynı durum hekim konforu için de geçerlidir. Zor bir ameliyat değildir ve hasta ameliyattan kısa bir süre sonra ayağa kalkabilecektir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Bacak germe estetiği ameliyatı sonrası çok büyük bir iz kaldığı söylenemez. Gözle görülebilir ya da rahatsız edici bir iz olmadığını söylemek mümkündür ancak kesinin yapıldığı bölgede dikkatli bakıldığı takdirde bir iz olduğu fark edilecektir. Bu iz zamanla derinin kendini yenilemesi ile birlikte çok daha az görülür hale gelecektir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İstirahat Raporu Verilir mi? İşe Ne Zaman Dönebilirim?

Ameliyat sonrası dinlenmeye ihtiyacınız olacaktır ve zaten doktor tarafından birkaç günlük yatış veriliyor ve bu süre zarfında gözetimde oluyorsunuz. Ameliyattan hemen sonra işe dönmek pek mümkün olmayacaktır ve bunun için 1 haftalık bir dinlenme süresi de yeterlidir. Hafif işlerde çalışıyorsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız ancak ağır işlerde çalışıyor ve gün içerisinde çok daha uzun süreler ayakta kalıyorsanız 1 haftalık süreyi biraz olsun aşabilirsiniz. İstirahat raporu verilecektir ve doktorunuzdan talep etmenize gerek kalmadan bu rapora sahip olacaksınız.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara