Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

meme buyutme sonrasi iz kalir mi

Ameliyat sonrası oluşabilecek izler çok önemlidir plastik cerrahide. Bizim amacımız aslında minimal izler bırakmak veya mümkünse hiç iz bırakmamak. Meme büyütme ameliyatları da estetik ameliyatlar olduğu için buna çok dikkat ediyoruz. O yüzden çeşitli ameliyat izlerinden giderek bu operasyonlar tanımlanmıştır. Bunlardan en sık kullanılanı meme altında yaklaşık 4 cm olan bir izdir. Yine meme başı etrafından yapılan bir yaklaşım vardır. Bir de koltuk altından olan bir yaklaşım vardır. Yani iz koltuk altı katlantı üzerinde olur. Bu yöntem aslında bayanda yaptığımız meme ameliyatları içerisinde memede iz olmayan nadir yöntemlerden bir tanesidir. Ama her bayanda uygulanması mümkün olamamaktadır. Biraz daha açarsak konuyu; koltuk altında yaklaşımda bulunabilmek için memenin sarkık olmaması gerekir. Bu da doğum yapmış bayanlarda genellikle mümkün olamamakta. Çünkü bir miktar sarkıklık olmakta. Ama doğum yapmamış özellikle genç kızlarda, memesi gelişmemiş olan genç bayanlara bu yöntem çok geçerlidir. Ve dediğim gibi memede hiç iz olmayan yegane yöntemlerden bir tanesidir.

meme implant yerleşimi
Meme İmplant Yerleşimi

Koltuk altından yine 4 cm”lik kesi yapılarak girilir ve iz koltuk altı katlantı çizgisi olarak iyileşir. Normalde hemen hemen bir yıl sonra hiç belli olmaz. Şimdi izden bahsettik, bir de bu protezlerin yerleştirme planı var. Kas altı ve kas üstü diye bir planlama var. Böyle bir yaklaşım da söz konusu. Hangisi daha iyidir demek yanlış olur. Her hastaya göre bu protezin yerleştirme planı da değişebilir. Yani hem kas üstü gerektiğinde hem de kas altı yerleştirme söz konusudur. Dediğim gibi bu konularda karar verecek olan doktorunuzdur. Hatta sadece plastik cerrah değil, aynı zamanda hastasıyla beraber konuşmak ve buna beraberce karar vermek durumundadır.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara