Burun Estetiği Sonrası Burun Şekli Ne Zaman Oturur?

burun estetiği sonrası burun şekli

Burun estetiği sonrası burun şekli bazen isteğe göre yapılır bazen de tamamen kişiye özel doğal bir burun şekli tasarlanır. Eğer iyi bir doktor tarafından yapıldıysa, kişiye özel burunlarda estetik olduğu belli bile olmaz. Burun estetiği sonrası burnun şeklinin tam oturması ortalama 1 yıl kadar sürmektedir. Ancak bu durum bazen kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu süre daha kısa ya da daha uzun olabilir. Ancak bu sürede burnun darbe almamasına dikkat edilmelidir.

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Şişliği Ne Zaman Geçer?

Burun ucu şişliği yaklaşık 2-3 hafta kadar devam edebilir. Burun şişliği biraz ameliyatın nasıl yapıldığına da bağlıdır. Açık yapılan ameliyatların iyileşme süreci kapalı yapılan ameliyatlara göre daha uzun sürmektedir. Ameliyattan sonraki birkaç hafta çok önemlidir. Burun dikkatli bir şekilde temizlenmelidir ve sıkılmamalıdır.

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Kalkıklığı Ne Zaman Geçer?

Burun estetiği ameliyatından sonra göz altlarında ve burun yanlarında şişmeler olacaktır. Bu normaldir. Ameliyattan 1 ya da 2 hafta sonra bu şişlikler inmiş olur. İlk birkaç gün şişlikler ve morluklar olacaktır. Ayrıca, burun için çok hassas davranılmalıdır. Burnu spreyle yavaş bir şekilde temizlemelisiniz ve sümkürmek çok sakıncalıdır. Yüksekte yatmanız gerekir.

Burun Ameliyatı Sonrası Morluklar Ne Zaman Geçer?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında göz altlarında ve burun çevresinde yoğun morluklar oluşur. Bunların geçmesi fazla uzun sürmez. Gün geçtikçe azalır ve 1 ya da 1,5 hafta içerisinde geçmiş olur. Ameliyattan sonra burnunuzda hafif sızıntı şeklinde kanamalar olabilir. Bu kanamalar genelde birkaç gün sürer. Ameliyattan sonra tamponlar çıkana dek nefes alamayacaksınız. Bu süre 1 haftadır. Burnunuzu her türlü darbeden korumalısınız. Bazen bandajlardan dolayı kaşınabilir ama asla kaşımamalısınız. Dudaklarınız bu sürede çok kuruyabilir ama kendiliğinden kabuk atacaktır. Bandajlar da 10 gün kadar sonra çıkartılır. Bazı doktorlar farklı süre verebilir.

Logo
Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır ve Reşat Aktaş'ın şahsi görüşlerini de içermektedir. Çerez Politikası

İletişim

  • +90 553 860 03 60
  • +44 776 771 98 90
  • Levent / İstanbul
  • Londra / İngiltere

Takip Edin

KAYIT OL

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara